nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 02.05.2018 15:00

Warto wspólnie spiewać

Paulina zdała swięc bratu sprawozdanie z przeczytanego niedawno artykułu, z którego dowiedziała się, że wspólny śpiew niesie niesamowicie dużo korzyści. Stabilizuje psychikę, więc najlepiej jeśli natychmiast brat zacznie śpiewać i to w grupie. Dzięki głośnemu śpiewaniu wprowadza się więcej tlenu do krwioobiegu, łagodzi się stres i wyzwala hormony szczęścia.

Środa, 2 maja, 2018r.

Hau, Przyjaciele!

Zadzierałam łeb, by obserwować łopocącą na wietrze flagę. Bardzo mi się to podoba. A przy grocie niebieskie wstęgi, bo przecież już się zaczęły nabożeństwa majowe. Tak się ucieszyłam, gdy pierwsza litania została odśpiewana przy grocie. Czuwałam przy płocie, a gdybym umiała, to bym zaśpiewała. Bo szczekać lub warczeć nie wypada. Wczoraj Pan wspominał, że babcia w majowe wieczory usypiała dzieci pieśniami i chociaż on był najstarszy, więc musiał się uczyć i po dobranocce, to gdy słyszał, że „wieczór zapada ciepły i cichy”, natychmiast przymykały się oczy, a organizm domagał się mleka. Pani z Pauliną natychmiast tę pieśń zaintonowały, Pan dołączył, a ja rozmarzona słuchałam, że „dymy się snują ciemnymi smugami łącząc się z wonią kwiecistych łąk”. Kuba wyjrzał ze swojego pokoju i spytał, czy wszyscy dobrze się czują, i że on prosi, by nie wprowadzać sennej atmosfery, bo trygonometria wymaga jasnego umysłu. Paulina zdała się więc bratu sprawozdanie z przeczytanego niedawno artykułu, z którego dowiedziała się, że wspólny śpiew niesie niesamowicie dużo korzyści. Stabilizuje psychikę, więc najlepiej jeśli natychmiast brat zacznie śpiewać i to w grupie. Dzięki głośnemu śpiewaniu wprowadza się więcej tlenu do krwioobiegu, łagodzi się stres i wyzwala hormony szczęścia. Ala stanęła obok Kuby zainteresowana tymi teoriami i zaproponowała, by wieczorem pójść na nabożeństwo i wyśpiewać wszystko- nie tylko uwielbienie Boga, ale i cześć dla Maryi oraz zostawić tam wszystkie maturalne stresy. Cześć. Astra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • NELCIA
  06.05.2018 18:19
  Lubię śpiewać, jestem w chórze szkolnym, ale nie wiedziałam takich rzeczy na temat śpiewania.
 • Mary_xd
  24.05.2018 21:23
  Ja też lubię śpiewać
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione