nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 02.05.2018 15:00

Natrętne zachowanie

W pobliżu mieszka pewien chłopak. Jest mniej więcej w moim wieku, może rok młodszy. Na ogół widuję go w kościele. Zastanawia mnie jego zachowanie- chciałabym mieć dobre relacje z sąsiadami, zwłaszcza, że obok nas mieszkają sami starsi. Gdy idę do kościoła, on idzie za mną. W kościele zawsze siada za mną, a jak nie ma miejsca, to staje obok. Gdy idę do Komunii, on wpycha się przed ludzi, aby być zaraz za mną i ciągle czuję jego wzrok na sobie. Najgorsza jest rutynowość i powtarzalność. Kiedy próbowałam go zagadać, z przerażeniem mi odpowiada i od razu ucieka, jakby się czegoś bał, przy tym się ciągle plącząc i jąkając. Nie wiem, czy próbować z nim nawiązać koleżeńskie relacje, czy nie, ale to śledzenie mnie przez niego zaczyna być irytujące. Gimnazjalistka

Myślę, że chłopak jest zauroczony i jak to bywa w tym wieku- bardzo nieszczęśliwie i nieporadnie. Podejrzewam, że zakolegujecie się za jakiś czas, poczekaj, by dojrzał. Bo jak go zaczniesz ośmielać, to on uzna, że ma wzajemność.
Ale wierzę, że jego zachowanie Cię męczy. Więc najlepiej zatrzymać się w drodze do kościoła, odwrócić się, uśmiechnąć, powiedzieć swoje imię, zapytać, jak on się nazywa i zaproponować KOLEŻEŃSTWO. Jeśli nie ucieknie, to powiedz szczerze, że w otoczeniu starszych ludzi dobrze by było być w koleżeńskiej relacji. I od razu ze śmiechem zażartuj, że absolutnie nie chodzi o coś więcej tylko właśnie o koleżeństwo. Zagaduj go wesoło, żartobliwie. Ale nie wiem, czy on już jest na tyle dojrzały, by kolegować się z dziewczyną, która mu się tak podoba. Jest jeszcze możliwość, że chłopak ma jakiś stopień niepełnosprawności intelektualnej, ale o tym przekonasz się w rozmowie. Wtedy najlepiej byłoby porozmawiać z jego rodzicami.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10