nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 29.04.2018 15:00

Już się nie wykłócam

Matura coraz bliżej, jestem pełnoletnia, wnet zacznę studia. Niestety, w swoim mieście, bo bez sensu wyjeżdżać, skoro na miejscu jest dobra uczelnia. Przez kilka lat wciąż kłóciłam się z rodzicami, szczególnie z mamą. Wreszcie zrozumiałam, że mogę wiele spraw widzieć inaczej, nie muszę rodziców przekonywać, by myśleli tak jak ja. Nie muszę się zwierzać z każdej myśli, opowiadać o wszystkim szczegółowo. No i jest teraz w domu o wiele lepiej. Polecam młodszym czytelnikom takie podejście. Maturzystka

Wybrałaś dobrą drogę, czyli nie wykłócasz się już, ale też nie zwierzasz ze wszystkiego. Z rodzicami nie dyskutujemy, nie próbujemy ich przekonać do swoich racji, uznajmy ich odrębne zdanie i na tym koniec. Mama ma swoje zdanie, Ty masz swoje. Jeśli się nie da go głośno powiedzieć, to można tylko słuchać, potakiwać, milczeć i robić swoje, gdy jest się już dorosłym. Ty podejmujesz decyzje, ale też Ty poniesiesz konsekwencje. Od chwili gdy młody człowiek podejmuje odpowiedzialne decyzje i jest gotowy ponosić konsekwencje, zaczyna się jego dorosłość.
Nie denerwuj się, że mama na wiele spraw będzie miała inny pogląd. Staraj się okazać mamie serdeczność. Opowiadaj o różnych drobiazgach, o różnych sprawach. Wtedy nie będzie się czuła odrzucona. Zacznij doceniać zalety swojej mamy, jej trud prowadzenia domu. Możesz doradzić kosmetyki, ubrania, buty, torebkę. Doceniaj to, że mama o Was dba, dba o dom, ucz się od niej różnych tajników prowadzenia domu. Wspólne mieszkanie dorosłego dziecka i rodziców nie jest proste, ale może być naprawdę dobre. Pilnuj podczas studiów, by mówić, kiedy zaczynasz, kiedy kończysz zajęcia, a gdy nie możesz wrócić, dzwonisz.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione