nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 25.04.2018 15:00

Drogi prezent

Przyjaciel ma za miesiąc urodziny, ale chciałam się go zapytać wcześniej, co by chciał ode mnie dostać. Niestety, zażyczył sobie prezent za ponad 100zł, a ja takiej sumy nie posiadam. Co mam zrobić? Boję się, że jak sama coś wymyślę i nie trafię w prezent, to będzie zawiedziony, albo jak nie kupię mu tego, co sobie zażyczył, reakcja będzie taka sama. 13-latka

No cóż, przyjaciel jest jeszcze bardzo dziecinny, skoro zażyczył sobie tak drogiego prezentu. Oby tylko z wiekiem zmądrzał w tym temacie, bo , niestety, teraz jest coraz więcej rozpieszczonych w tym temacie.
Znasz go pewnie dobrze i już podejrzewasz, że tani prezent może mu się nie spodobać.Przede wszystkim wyciągnij z tego wnioski i więcej takich pytań nie zadawaj. Prezent powinien być miłą niespodzianką, a nie zrealizowanym zamówieniem Ale to na przyszłość. Teraz już pytanie zadałaś i w tej sytuacja najlepiej powiedzieć mu i to szybko, że nie możesz z powodów finansowych spełnić jego marzenia. Prosisz by podał kilka tańszych możliwości, a Ty coś z tego wybierzesz, by miał niespodziankę. No i podaj mniej więcej sumę, jaką rodzice pozwolą przeznaczyć na prezent. A gdyby się o to obraził, to tylko jego wstyd. Mam nadzieję, że to się nie zdarzy.
Jeszcze inna możliwość, że mówiąc mu o tym, że Cię nie stać na ten prezent,  podaj kilka swoich  propozycji.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione