nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 21.04.2018 15:00

Cierpliwe oczekiwanie

Najpierw sama go odrzuciłam, bo uznałam, że nie mam teraz czasu na zauroczenia. A gdy dowiedziałam się, że ma dziewczynę jest mi bardzo ciężko. We wrześniu spotkamy się w liceum i nie wiem, jak wytrzymam patrzeć na ich szczęście. Nigdy takich problemów nie miałam, płaczę i smutno mi. 16-latka

Życie nastolatki obfituje w cierpienie. Tak są organizm i psychika zaprogramowane.
Nie wiem, czy czytałaś powieść „Noelka” Musierowicz. Polecam, bo w 1 rozdziale pada właśnie zdanie, że w przeciwieństwie do radosnego dzieciństwa młodość obfituje w cierpienie. Ciekawa jest tam historia, podobnie jak w całym cyklu powieści tej pisarki.
Bywa i tak, że gdy nie ma powodów, to jednak nastolatek znajdzie jakiś powód, dla innych niepojęty, by się zadręczać.
Twój powód jest słuszny i konkretny. Ale zawsze trzeba mieć nadzieję. Ze wszystkiego można wyprowadzić DOBRO, naprawdę. Dlatego módl się o dobrego chłopaka, pytaj, czy to mógłby być on. Dbaj o siebie, o swój rozwój, wykorzystuj czas, że jesteś jeszcze sama, zadbaj o swoje pasje, hobby, naukę. Gdybyś go przypadkiem spotkała, okaż radość, odważ się przywitać, zapytać co u niego. Od września staraj się go często spotykać w szkole, możliwe, że do tego czasu już nie będzie z ta dziewczyną. Rozmawiaj z kobietami w rodzinie o ich zauroczeniach, zakochaniu. To naprawdę jest bardzo pouczające i zdumiewające, jak różnymi drogami ludzie do siebie dochodzą. Myśl pozytywnie, już dziękuj Bogu za to, co będzie. Czekają Cię piękne lata, już się ciesz.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione