nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 20.04.2018 15:00

Muszę to teraz załatwić

Od ponad roku bardzo podoba mi się o rok starszy chłopak z mojego liceum. Mimo starań nie potrafię o nim zapomnieć. Nie jestem nieśmiałą osobą, jednak do tej pory nie odważyłam się z nim zapoznać, porozmawiać. Teraz ogarnia mnie rozpacz, ponieważ jest w klasie maturalnej, więc niedługo zniknie ze szkoły. Od dawna chciałam do niego podejść i po prostu zapytać czy moglibyśmy się poznać, czy coś w tym rodzaju, ale zawsze tchórzę. On raczej domyśla się, że coś do niego czuję. Wiem, że nie mam już nic do stracenia i chcę rozwiązać tę sprawę. Jak mam z nim porozmawiać, co powiedzieć? Licealistka

Zostało Ci faktycznie mało czasu, ale też nie do końca, bo przecież żyjemy w dobie Internetu i każdego można znaleźć. Jeśli chłopak by chciał Cię poznać, to by już to zrobił. Ale może zechce za jakiś czas, wtedy też nie będzie miał trudności. Pojemność sieci jest ogromna.
Zastanów się logicznie i rozsądnie, czy zauroczyłaś się faktycznie w tym chłopaku, czy raczej w wyobrażeniu o tym, jaki on jest. Marzysz o uczuciu i wybrałaś jego, ale go nie znasz. Przecież Twoje przeczucia mogą być mylne. No i jeszcze wzajemność, czyli on by musiał czuć to samo, też powinien mieć ochotę Cię poznać. By się o tym przekonać, wędruj po szkole tak, by go jak najczęściej spotykać i musisz się przemóc, spoglądać na niego, uśmiechać się czarująco, a wszystkie marzenia zmieścić w spojrzeniu. Zaproś go do znajomych na f-b, jeśli macie konta a może na innym portalu. To możesz zrobić już dzisiaj. Czytaj uważnie ogłoszenia dla maturzystów- może będziesz na uroczystym pożegnaniu, może włączysz się w organizację? Jeśli nie, to możesz do niego podejść w tym dniu, pogratulować i zapytać, kiedy i co zdaje. Jeśli są listy egzaminów ustnych, to kręć się wówczas koło szkoły.
Może zdobędziesz jego numer i napiszesz, że młodsza koleżanka życzy powodzenia i trzyma kciuki.
Nie mów mu, że chcesz go poznać. To musi samo wyniknąć, on musi też tego chcieć, a jeśli nie chce, to trudno. Dowiedz sie czegoś o nim od koleżanek, może któraś go trochę? Może ktoś Ci powie, jaki to chłopak. Myśl pozytywnie, odważ się na jakieś działania. Jeśli blokada jest mocna, to znaczy, że nic z tego nie będzie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione