nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 10.04.2018 08:08

Pomóc nadwrażliwej

Koleżanka z zajęć dodatkowych ma problemy w szkole: płacze, a dziewczyny z jej klasy uznają, że to na pokaz. Ona jest po prostu wrażliwa. Ciągle ją obgadują i kłamią na jej temat. Mówią, że wszystko jest jej winą. Okłamują jej jedyną przyjaciółkę. Gdy płacze na zajęciach dodatkowych, przytulam i pocieszam ją. Chcę jej pomóc, ale nie wiem jak. Kilka tygodni temu z rozpaczy się nawet pocięła. Jak jej pomóc? 11- letnia koleżanka

Nie rozczulaj się nad nią, bo przez to czuje się wyjątkowo skrzywdzona, jest tylko gorzej. Raczej tłumacz, że wiele dziewczyn w okresie dojrzewania staje się wyjątkowo złośliwych, gdyż same nie czują się pewnie i wszelkie niepokoje odbijają sobie na rówieśniczkach. Poradź jej ,by przez jakiś czas stosowała różne metody, a sama zagrała aktorsko rolę radosnej i pewnej siebie dziewczyny. Niech spróbuje uśmiechać się serdecznie i nie złośliwie, niech powie koleżankom, że koniec z ich starymi metodami, że ona czuje się już silna psychicznie, Wprowadź w Wasze rozmowy jak najwięcej śmiechu i to jej poleć- śmiech jako lek na wszelkie smutki. Mów, że cięcie nie ma sensu, że lepiej prowadzić pamiętnik, w nim zapisywać różne żale, a złe emocje najlepiej rozładować przez ruch, zmęczenie fizyczne lub śpiew, malowanie, prace w ogrodzie, cokolwiek, byle nie cięcie. Odciągaj jej uwagę od złośliwych koleżanek i wprowadź w Wasze rozmowy nowe tematy, wciągaj ją w różne działania. Oczywiście nie można tego wszystkiego zrobić nagle, z dnia na dzień, ale powoli, metodą małych kroków przekonuj ją, że jest świetną dziewczyną, od której złośliwości koleżanek odbiją się jak piłka od muru.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione