nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 06.04.2018 15:00

Kto dostrzega dobro?

Bo tak kocham moją rodzinę, że widzę w nich głównie dobro. Ich wady wydają mi się miniaturowe, zatrzymuję się przy ich zaletach, bo i ja dla nich jestem dobra. A dzięki temu, stałam się też dobra dla innych ludzi, uważam, że są przyjaźni.

Piątek, 6 kwietnia, 2018r.

Hau, Przyjaciele!

Już po szkole, już po angielskim, więc czas na spacer. Szaleję wśród kiełkującej nieśmiało trawy, zachęcam Paulinę, kuzynkę Darię i Jadzię do biegania, do zabawy, ale one intensywnie myślą, szukają przykładów, bo na jutrzejszym zebraniu będą omawiać jakieś bardzo mądre zdanie. Chodzi o to, że dobro poznaje ten, kto po prostu jest dobry dla innych, dla siebie też. Kto rozsiewa dobro, ten je też zbiera, bo on je widzi. Bywają podobno osoby, które są wręcz niewidome w tej kwestii. Przysiadłam zziajana i pomyślałam, czy wśród nas, psów, jest podobnie. Chyba tak. Bo tak kocham moją rodzinę, że widzę w nich głównie dobro. Ich wady wydają mi się miniaturowe, zatrzymuję się przy ich zaletach, bo i ja dla nich jestem dobra. A dzięki temu, stałam się też dobra dla innych ludzi, uważam, że są przyjaźni. Merdam ogonem na widok dzieci, a dzieci mnie lubią, zatrzymują się, chcą głaskać, co bardzo lubię. W ten sposób dobro tylko się zwiększa. Wszyscy wiedzą, że moim problemem są obce koty. Gdy je wyczuję, zapominam o dobroci, głuchnę i ślepnę na argumenty i mam ochotę tylko gonić, straszyć, a w zamian spotykam się z syczeniem, prychaniem, drapaniem. Spirala zła się nakręca. Siedziałam na polnej ścieżce i intensywnie myślałam, a tu dziewczyny już wspinały się na Żołędziową Górkę. Nie poczekały na mnie, ze śmiechem biegły w dół, więc rzuciłam się z radosnym szczekaniem. Wreszcie koniec filozofowania, wreszcie zabawy. Cześć. Astra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione