nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 05.04.2018 09:17

Gdzie studiować?

Ktoś w klasie stwierdził, że powinno się studiować w obcym mieście, bo tylko wtedy uczy się człowiek samodzielności. Mój starszy brat śmieje się, że wcale tak nie trzeba, a studiowanie na miejscu jest wygodne. Jakie jest Pani zdanie na ten temat? Licealistka

Wyjazd na studia jest szczególnie potrzebny osobom mało samodzielnym, rozpieszczonym oraz tym, którzy mają nadopiekuńczych rodziców lub zbyt kontrolujących, ograniczających samodzielność. Poza tym jest też kwestia finansowa. Znam młodych ludzi, którzy nie chcą rodziców obciążać kosztami i chociaż marzy im się jakaś znana uczelnia, to wybierają tę, która jest blisko. Można być samodzielnym studiując na miejscu. Wszystko zależy od relacji w rodzinie. Czasami dziewczyny wyjeżdżają na studia, a matki każą w każdy weekend przyjeżdżać, wszystko szczegółowo opowiadać, a przecież właśnie w weekendy najwięcej się dzieje np. w duszpasterstwie akademickim. Są osoby samodzielne studiujące na miejscu, o ile nie wykorzystują rodziców. odpowiedź na Twoje pytanie jest więc indywidualna, gdyż lepiej, aby niektóre osoby wyjechały, a inne spokojnie mogą mieszkać nadal z rodzicami. Powtarzam jednak- że bardzo ważna jest też kwestia finansowa.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Marcin
  08.04.2018 22:03
  Cześć, ja doceniam dobrą pracę wykładowców z Akademii Polonijnej z Częstochowy :)
  Pozdrawiam
  Marcin
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione