nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 01.04.2018 15:00

Krótki czas zauroczenia

Od dwóch lat podoba mi się o rok starszy chłopak. Jest dla mnie miły, czasem rozmawialiśmy na różne tematy. Sprawiał wrażenie, że ja też mu się podobam . Od jakiegoś czasu już ze mną już nie rozmawia. Teraz zaczepia moją atrakcyjną koleżankę, spędzają czas na szkolnym korytarzu. Naprawdę mi smutno, bo wydaje mi się, że mnie unika. Nie zagadam do niego pierwsza, bo jestem strasznie nieśmiała. Nie wiem co zrobić. Zasmucona

Nie smuć się za bardzo. Uwierz, że każda kobieta, ale też każdy mężczyzna przeżyli takie przykre sytuacje. Zanim ludzie dobiorą się w pary, to szukają, rzucają, wracają, a to nie zawsze jest miłe dla odrzuconej osoby. Z całą pewnością podobałaś mu się. Lubił Cię, wszystko dobrze się rozwijało. Ale widocznie chłopak jeszcze nie jest gotowy do związku i dlatego teraz kręci się koło innej dziewczyny, a za jakiś czas koło następnej i potem będzie kolejna. Nie bądź na niego zła, bo to nie do końca jego wina. Tak działa ludzka natura. Chłopakowi zaczynają podobać się dziewczyny, chce poznawać ciągle nowe.
Odwróć myślenie. Ciesz się, że on wybrał Ciebie i przez pewien czas okazywał Ci sympatię. To znak, że możesz się podobać. Zamiast się smucić, to w szkole bądź energiczna, roześmiana, zadbana, dziewczęca. Sprawdź w lustrze, jak wyglądasz smutna, a jak radosna.
Nie wmawiaj sobie, że tamta dziewczyna jest bardziej atrakcyjna. Uroda tkwi w spojrzeniu, w myślach, w tym, co Ty o sobie myślisz. Więc naucz się piosenki Arki Nowego "Nieidealna" I UWIERZ w te słowa, że taka jaka jesteś, jesteś fajna, nie musisz być idealna.
W Waszym wieku uczucia są jak iskry, za jakiś czas kolejny chłopak będzie na Ciebie zerkał, a może on znowu się pojawi. Módl się o dobrego chłopaka i pytaj Boga, czy to może być on, czy czeka na Ciebie jeszcze lepszy. Już wiesz, jakie to miłe, gdy się chłopakowi podobasz.
Wypłacz się raz i dobrze, a potem radość i entuzjazm, dbanie o swój rozwój.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..