nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021
dodane 02.04.2018 15:00

Zaprzyjaźnić się z kolegami

Ostatnio czuję wewnętrzną potrzebę posiadania prawdziwego przyjaciela. Od początku gimnazjum koleguję się z dziewczyną, która ostatnio znalazła inne towarzystwo, które mi nie odpowiada. Czuję, że nie jest mi wystarczająco bliska i że ta przyjaźń nie była zbyt mocna. W ogóle ciężko jest mi dogadać się z dziewczynami. Nie rozumiem tematów ich rozmów. Wolę towarzystwo chłopaków, choć jest ono dla mnie nieco krępujące. Jestem osobą nieśmiałą i bardzo przejmuję się opinią innych. Nie wiem jak postąpić. 16-latka

Każdy człowiek odczuwa potrzebę przyjaźni. Dopiero bardzo dojrzali ludzie mają już dystans do siebie i świata. Zauważ, że tego przyjaciela potrzebujesz dla siebie. Bo chcesz mieć w nim oparcie, chcesz, by Cię zrozumiał, by Cię wysłuchał. Myśl też o tym, co Ty mu możesz z siebie dać.
Przyjaciółka się oddala i to też jest naturalne. Mało jest przyjaźni na zawsze, poza tym, zdarzają się okresy ochłodzenia i powrotów. Dlatego nigdy się z nikim nie należy rozstawać w gniewie, a pojęcie zerwania przyjaźni jest bardzo dziecinne. Po prostu Wasze drogi się w tej chwili rozchodzą, ale może się znowu zejdą.
Rozumiem, że masz problem z rówieśniczkami. Dziewczyny Ci nie pasują, a chłopaków się krępujesz. Wiem, że ciągnie Cię do nich to, że mają więcej pasji, ich psychika jest mniej skomplikowana. Mniej się obrażają, nie są tak podstępnie złośliwi, nie przywiązują aż takiej wagi do ubioru. Ale uwaga- ponieważ mają proste myślenie, to nie pomogą Ci z Twoją nieśmiałością. Sama musisz się przełamać. Najlepiej bywać tam, gdzie można spotkać chłopaków z pasją. Nie wiem, co to u Was może być. Czy sport, czy oaza, czy harcerstwo, turystyka, może wolontariat. Tylko w działaniu można nawiązywać kontakt, być w koleżeńskiej relacji. Ale jeśli zbliżysz się do kolegów, to od razu dziewczyny wezmą Cię na języki, uznają, że się w kimś kochasz, że chcesz któregoś zdobyć. Oczywiście, najlepiej sie takimi plotkami nie przejmować.
Najlepiej poprosić chłopaków o konkretną pomoc- może coś z komputerem, z komórką, może wgranie jakiejś aplikacji czy gry. Byle zapytać, potem podziękować, potem o tym rozmawiać. Zbliża się wiosna, wielu chłopaków godzinami jeździ na rowerze, można niby przypadkowo ich spotykać i dołączać do nich lub o rowerach pogadać, poprosić o pomoc przy rowerze itd. Jeśli w klasie są chłopcy- kibice, warto się z tym tematem zapoznać, pytać, rozmawiać. Zbliżają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, będzie temat.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione