nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 20.03.2018 15:00

Daj odpisać!

Dużo osób chce ode mnie odpisywać zadania domowe. Ja nie za bardzo potrafię im odmówić, szczególnie przyjaciółce, innym koleżankom i kolegom.Gdy odmówiłam, to jest obraza, a ja żałuję tej decyzji. Ale jak daję zeszyty, to też nie czuję się z tym dobrze, przecież to moje pomysły 5-klasistka

Ten problem znał dobrze św. Jan Paweł II i on miał pewien sposób. Otóż wszystkim proponował pomoc w nauce. Chętnie zostawał po lekcjach, tłumaczył materiał na przerwach, ale odpisywać nie dawał. Ja w liceum czasami dawałam odpisywać zadania z matematyki, ćwiczenia z angielskiego czyli zadania może czasochłonne, ale nie wymagające pracy twórczej. Ale z literatury, wypracowania, zadania wymagające sporo pracy i myślenia to absolutnie nie. Zapraszałam, by taka osoba przyszła do mnie, ja wyjaśniłam, dałam pomysł, mogłam nawet sprawdzić, ale nie dałam mojej pracy odpisać. Zresztą, częste dawanie swoich zeszytów do odpisywania to jest i oszustwo i wielkie poparcie czyjegoś lenistwa. Przed Wami jeszcze tyle lat nauki, a rówieśnicy już kombinują, unikają wysiłku.  W sumie to oni są stratni, bo nie uczą się systematyczności, odpowiedzialności, oszukują.
Uwaga- musisz w klasie ogłosić, że np koniec z odpisywaniem. Na dużych przerwach możesz tłumaczyć, mogą do Ciebie zadzwonić, to naprowadzisz, wyjaśnisz, ale dużych zadań nie dasz. Oczywiście, czasami są sytuacje wyjątkowe. Ale nie należy popierać lenistwa.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione