nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 19.03.2018 15:00

Inny w klasie

Przez kilka lat w naszej klasie było spokojnie, ale gdy przeszedł nowy uczeń, wszystko się zmieniło, ponieważ zaczął nas zaczepiać i wyzywać. Rozmawialiśmy z nim tyle razy, ale on t tak robi swoje. Co mam zrobić? Smutna 4-klasistka

Powinien Wam pomóc ktoś z dorosłych, czyli wychowawczyni lub szkolny pedagog. Możecie na początek sami we dwie lub trzy osoby poprosić, by wyjaśniono temu chłopakowi, że pewne zachowania są zakazane. Trzeba z nim rozmawiać stanowczo i spokojnie. Jeśli to nie pomoże, to kilku rodziców powinno napisać pismo do dyrektora szkoły z prośbą, by rozwiązano ten problem.
Oprócz tego myślcie, jak Wy reagujecie na jego zachowanie. Bo ważny jest spokój, by nie krzyczeć, nie pouczać go, by wyciągnąć do niego rękę na zgodę i pokazać mu, że może być jednym z Was. Nie ma sensu konflikt, o wiele lepiej, jeśli będziecie jedną drużyną.
Może on jest tak agresywny, bo czuje się odrzucony i nielubiany?
Może lepiej okazać mu życzliwość? Może lepiej go zapytać, dlaczego tak się zachowuje i zapytać go, jak by ten problem rozwiązał?
Za mało wiem, by mogła konkretnie pomóc.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione