nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 25.02.2018 15:00

Żyj szeroko

Wkroczyłam do akcji. Chwyciłam kurtkę Jadzi w zęby i zaczęłam ją z przejęciem odciągać. Ależ się dziewczyny śmiały, jak mnie chwaliły, że po raz kolejny udowodniłam, że posłuszne Bożym prawom zwierzęta bywają mądrzejsze od naiwnych i jednocześnie zarozumiałych ludzi.

Niedziela, 25 lutego, 2018r

Hau, Przyjaciele!

Paulina i Jadzia zabrały mnie na wyprawę do Lasu Łabędzkiego. Oj, to coś, co szczególnie lubię. Tyle wąwozów, butwiejących pni drzew, tyle ziemi rozgrzebanej przez dziki. Węszyłam jak szalona, bo byłam prawie pewna, że te zwierzaki jeszcze w nocy ryły ściółkę i wygrzebywały żołędzie. Gdy doszłyśmy do naszej ulubionej polany, dziewczyny przysiadły na pniu już osuszonym przez słońce. Próbowały same siebie przekonać do tego, co tak żarliwie tłumaczył na sobotnim zebraniu ksiądz Wojtek. Podobno nie można nadmiernie skupiać się na jednym problemie i kompletnie nie zauważać piękna i dobra, którego tyle dokoła. „Pan Bóg stworzył nas szeroko, a szatan nas zacieśnia.” Paulina kilka razy powtórzyła to zdanie, jakby chciała przekonać do niego przede wszystkim siebie. Jadzia spoglądała na wierzchołki drzew i snuła wizję spektaklu, w którym biblijna Ewa wędruje wokół drzewa poznania dobra i zła i przestaje dostrzegać cokolwiek innego. Ma wrażenie, że gdziekolwiek spojrzy i tak widzi tylko owoce, zapewne niezwykłe w smaku. Oj, ale zaczęła się zabawa. Bo koleżanki podchwyciły temat i udawały ptaki, zwierzęta, odciągały Ewę od niebezpieczeństwa. Daria wcieliła się w węża i nic tylko syczała, by Jadzia- Ewa zerwała jednak zakazany owoc. Wkroczyłam do akcji. Chwyciłam kurtkę Jadzi w zęby i zaczęłam ją z przejęciem odciągać. Ależ się dziewczyny śmiały, jak mnie chwaliły, że po raz kolejny udowodniłam, że posłuszne Bożym prawom zwierzęta bywają mądrzejsze od naiwnych i jednocześnie zarozumiałych ludzi. Słońce powoli zachodziło za drzewa, ruszyłyśmy powoli z stronę ulicy Lisiej. Cześć Astra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione