nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019

Gabriela Szulik

dodane 16.02.2018 07:00

Weź udział w Mojej męce

I. wielkopostna Droga Krzyżowa

W Środę Popielcową rozpoczął się specjalny czas, w którym więcej od siebie wymagamy, z czegoś rezygnujemy, podejmujemy jakieś postanowienia, wyrzeczenia. Jednym słowem Wielki Post.

W Wielkim Poście odprawiane są też specjalne nabożeństwa (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale), podczas których rozważamy wszystko, co Jezus wycierpiał z miłości do nas, by wybawić nas z niewoli grzechu i otworzyć drogę do nieba.

Redakcja „Małego Gościa” przygotowała na Wielki Post materiały nabożeństwa Drogi Krzyżowej pt. „Weź udział w Mojej męce”. Te słowa usłyszał od cierpiącego Jezusa św. Ojciec Pio, który dokładnie 100 lat temu otrzymał stygmaty, czyli znaki Męki Pana Jezusa. I właśnie z tym świętym, którego życie przepełnione było modlitwą, cierpieniem i miłością. proponujemy przeżyć Wielki Post

W niektórych kościołach zawieszono już dekoracje z wizerunkiem tego świętego i słowami „Weź udział w Mojej męce”. W tych parafiach podczas pierwszego nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci otrzymają duży tekturowy obrazek przedstawiający ojca Pio (podobny do dekoracji w kościele), który można zawiesić w domu. Obrazek, jego druga strona, jest jednocześnie planszą do przyklejania obrazków otrzymywanych podczas kolejnych nabożeństw Drogi Krzyżowej i wpisywania postanowień na kolejne tygodnie Wielkiego Postu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione