nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019
dodane 15.02.2018 15:00

Pracowitość

Czy jeśli dziewczyna nie została nauczona roboty i to po będzie później widać? Czy może mieć chłopaka i normalnych znajomych? Ciekawa

Takiej dziewczynie będzie po prostu nieco trudniej przez jakiś czas, bo będzie musiała nauczyć się różnych rzeczy i zachowań, które dla innych koleżanek są naturalne. Ale człowiek uczy się całe życie. Dlatego taka dziewczyna może normalnie żyć, mieć chłopaka i sympatycznych znajomych. Może o swoim problemie rozmawiać z nowymi koleżankami, dopytywać o drobne sprawy, obserwować, jak one coś robią. W każdej chwili można się zmieniać na lepsze, jeśli się tylko chce. Prace domowe są do opanowania, trzeba tylko chcieć i próbować. Pracowitość to ceha o której sami decydujemy. Można udawać, że zwyczajne obowiązki są nudne i męczące, a można je polubić, rozmawiać na ten temat ze znajomymi, poznać ich metody. Pracowitość daje dużo radości, bo człowiek lepiej się czuje, gdy działa, gdy coś robi. Lenistwo jest wrogiem duszy, a bezczynność męczy straszliwie i powoduje poczucie bezsensu.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: Dziś 15:51
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 2
  minialo
  ostatnia aktywność: 14.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 5
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10