nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Piotr Sacha

dodane 08.02.2018 10:23

Liczymy na medale

Zobacz program olimpijskich startów reprezentantów Polski

Pjongczang 2018 to druga olimpiada, która odbywa się w Korei Południowej. Pierwsza, letnia, miała miejsce 30 lat temu w Seulu. W kilku punktach przedstawiamy, co warto wiedzieć i na co warto zwrócić uwagę podczas najbliższych dwóch tygodni.

1.
Igrzyska odbywają się od 9 do 25 lutego.

2.
Igrzyska podzielone są na dwie części: lodową i śniegową. W sumie zawodnicy rywalizują w 102 konkurencjach 15 dyscyplin zimowych.

3.
Nasza reprezentacja zaprezentuje się w rekordowo dużym składzie. Wystąpi 62 zawodników. Dla porównania podczas pierwszych igrzysk zimowych w 1924 roku wystąpiło 9 Polaków, a cztery lata temu w Soczi – 59.

4.
200 godzin – tyle potrwają transmisje telewizyjne z Pjongczang w Telewizji Polskiej. To o 70 godzin więcej niż podczas poprzednich zimowych igrzysk.

5.
Wśród polskich sportowców największe szanse medalowe mają skoczkowie. Kamil Stoch prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. No i to przecież podwójny mistrz olimpijski z Soczi. Świetnie ostatnio spisują się również pzostali: Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła i Stefan Hula.

Wybrane starty Polaków:

  • 10 lutego

Skoczkowie występują w konkursie na normalnym obiekcie
Biathlonistki na czele z Weroniką Nowakowską startują w sprincie na 7,5 km
Justyna Kowalczyk ściga się w biegu łączonym 2x7,5 km.

  • 13 lutego

Justyna Kowalczyk startuje w sprincie techniką klasyczną

  • 14 lutego

Biathlonistki biegną na 15 km

  • 17 lutego

Skoczkowie walczą o medale na dużym obiekcie

  • 19 lutego

Skoczkowie występują w konkursie drużynowym

  • 21 lutego

Panczenistki startują w „drużynówce”

  • 22 lutego

Odbywa się biathlonowa sztafeta kobiet 4x6 km.

  • 25 lutego

Bieg z udziałem Justyny Kowalczyk na 30 km „klasykiem”

 

Na pewno warto zobaczyć występy wszystkich naszych reprezentantów.
A oto SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
(M-mężczyźni, K-kobiety)

czwartek, 8 lutego

Skoki narciarskie - 03.00 skocznia normalna, M - treningi

(Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki)

Skoki narciarskie - 13.30 skocznia normalna, M - kwalifikacje

(Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki)

 

sobota, 10 lutego

Biegi narciarskie - 08.15 bieg łączony 7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną, K

(Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz)

Short track - 11.00 500 m, K - eliminacje (Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska)

Saneczkarstwo - 11.10 jedynki, M - 1. i 2. ślizg (Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz)

Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 3000 m, K (Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Karolina Bosiek)

Biathlon - 12.15 sprint 7,5 km, K (Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz,

Weronika Nowakowska, Kamila Żuk)

Skoki narciarskie - 13.35 skocznia normalna, M (ew. Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula,

Piotr Żyła, Dawid Kubacki)

 

niedziela, 11 lutego

Narciarstwo alpejskie - 03.00 zjazd, M (Michał Kłusak)

Biegi narciarskie - 07.15 bieg łączony 15 km techniką klasyczną

+ 15 km techniką dowolną, M (Dominik Bury, Kamil Bury)

Łyżwiarstwo szybkie - 08.00 5000 m, M (Adrian Wielgat)

Saneczkarstwo - 10.50 jedynki, M - 3. i 4. ślizg (ew. Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz)

Biathlon - 12.15 sprint 10 km, M (Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec)

 

poniedziałek, 12 lutego

Narciarstwo alpejskie - 02.15 1. przejazd slalomu giganta, K (Maryna Gąsienica-Daniel)

05.45 2. przejazd slalomu giganta, K (ew. Maryna Gąsienica-Daniel)

Biathlon - 11.10 10 km na dochodzenie, K (ew. Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń,

Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Kamila Żuk)

13.00 12,5 km na dochodzenie, M (ew. Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec)

Saneczkarstwo - 11.50 jedynki, K - 1. i 2. ślizg (Ewa Kuls-Kusyk, Natalia Wojtuściszyn)

Łyżwiarstwo szybkie - 13.30 1500 m, K (Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka)

 

wtorek, 13 lutego

Narciarstwo alpejskie - 03.30 zjazd do superkombinacji, M (Michał Kłusak)

07.00 slalom do superkombinacji, M (Michał Kłusak)

Biegi narciarskie - 09.30 sprint techniką klasyczną, K i M - (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec,

Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury)

Short track - 11.00 500 m, K (ew. Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska)

Saneczkarstwo - 11.30 jedynki, K - 3. i 4. ślizg (ew. Ewa Kuls-Kusyk, Natalia Wojtuściszyn)

Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 1500 m, M (Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański)

 

środa, 14 lutego

Narciarstwo alpejskie - 02.15 1. przejazd slalomu, K (Maryna Gąsienica-Daniel)

05.45 2. przejazd slalomu, K (ew. Maryna Gąsienica-Daniel)

Kombinacja norweska - 07.00 skoki na obiekcie normalnym/bieg na 10 km (Szczepan Kupczak, Adam Cieślar,

Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)

Łyżwiarstwo szybkie - 11.00 1000 m, K (Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka)

Skoki narciarskie - 12.00 skocznia duża, M - treningi (Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula,

Piotr Żyła, Dawid Kubacki)

Biathlon - 12.05 bieg indywidualny na 15 km, K (Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń,

Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Kamila Żuk)

Saneczkarstwo - 12.20 dwójki (Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski)

 

czwartek, 15 lutego

Narciarstwo alpejskie - 03.00 supergigant, M (Michał Kłusak)

Snowboard - 03.30 cross, M (Mateusz Ligocki)

Biegi narciarskie - 07.30 10 km techniką dowolną, K (Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz,

Martyna Galewicz)

Biathlon - 12.00 bieg indywidualny na 20 km, M (Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec)

Skoki narciarskie - 12.00 skocznia duża, M - treningi (Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula,

Piotr Żyła, Dawid Kubacki)

Saneczkarstwo - 13.30 sztafety (Ewa Kuls-Kusyk, Natalia Wojtuściszyn, Wojciech Chmielewski,

Jakub Kowalewski, Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz)

 

piątek, 16 lutego

Snowboard - 02.00 cross, K (Zuzanna Smykała)

Biegi narciarskie - 07.00 15 km techniką dowolną, M (Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury)

Skoki narciarskie - 13.30 duża skocznia, M - kwalifikacje (Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula,

Piotr Żyła, Dawid Kubacki)

 

sobota, 17 lutego

Narciarstwo alpejskie - 03.00 supergigant, K (Maryna Gąsienica-Daniel)

Biegi narciarskie - 10.30 sztafeta 4x5 km, K - (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec,

Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz)

Short track - 11.00 1500 m, K (Magdalena Warakomska)

Biathlon - 12.15 bieg ze startu wspólnego na 12,5 km, K (Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń,

Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Kamila Żuk)

Skoki narciarskie - 13.30 duża skocznia, M (ew. Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Piotr Żyła,

Dawid Kubacki)

 

niedziela, 18 lutego

Narciarstwo alpejskie - 02.15 1. przejazd slalomu giganta, M (Michał Kłusak)

05.45 2. przejazd slalomu giganta, M (ew. Michał Kłusak)

Skoki narciarskie - 12.00 skocznia duża, M - treningi (Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula,

Piotr Żyła, Dawid Kubacki)

Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 500 m, K (Kaja Ziomek)

Bobsleje - 12.05 dwójki, M - 1. i 2. ślizg (Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski)

Biathlon - 12.15 bieg ze startu wspólnego na 15 km, M (Grzegorz Guzik,

Andrzej Nędza-Kubiniec)

 

poniedziałek, 19 lutego

Łyżwiarstwo figurowe - 02.00 pary taneczne - program krótki (Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriev)

Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 drużynowo, K - ćwierćfinały (Katarzyna Bachleda-Curuś, Karolina Bosiek,

Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka)

Bobsleje - 12.15 dwójki, M - 3. i 4. ślizg (ew. Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski)

Łyżwiarstwo szybkie - 12.53 500 m, M (Artur Waś, Artur Nogal, Piotr Michalski)

Skoki narciarskie - 13.30 drużynowo, M (Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki)

 

wtorek, 20 lutego

Łyżwiarstwo figurowe - 02.00 pary taneczne - program dowolny (Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriev)

Kombinacja norweska - 11.00 skoki na dużym obiekcie/bieg na 10 km (Szczepan Kupczak, Adam Cieślar,

Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)

Short track - 11.00 500 m, M - eliminacje (Bartosz Konopko)

1000 m, K - eliminacja (Magdalena Warakomska)

Biathlon - 12.15 sztafety mieszane (Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz,

Weronika Nowakowska, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec)

 

środa, 21 lutego

Biegi narciarskie - 09.00 sprint drużynowy, K i M - (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz,

Martyna Galewicz, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury)

Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 wyścig drużynowy, K (ew. Katarzyna Bachleda-Curuś, Karolina Bosiek,

Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka)

 

czwartek, 22 lutego

Narciarstwo alpejskie - 02.15 1. przejazd slalomu, M (Michał Jasiczek)

05.45 2. przejazd slalomu, M (Michał Jasiczek)

Snowboard - 04.00 slalom gigant równoległy, K - kwalifikacje (Aleksandra Król,

Weronika Biela, Karolina Sztokfisz)

slalom gigant równoległy, M - kwalifikacje (Oskar Kwiatkowski)

Kombinacja norweska - 08.30 drużynowo skoki na dużym obiekcie/biegi 4x5km (Szczepan Kupczak, Adam Cieślar,

Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)

Short track - 11.00 500 m, M (ew. Bartosz Konopko)

1000 m, K (ew. Magdalena Warakomska)

Biathlon - 12.15 sztafeta 4x6 km, K (Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz,

Weronika Nowakowska, Kamila Żuk)

 

piątek, 23 lutego

Narciarstwo alpejskie - 03.00 zjazd do superkombinacji, K (Maryna Gąsienica-Daniel)

06.30 slalom do superkombinacji, K (ew. Maryna Gąsienica-Daniel)

Narciarstwo dowolne - 03.30 ski cross, K (Karolina Riemen-Żerebecka)

Łyżwiarstwo szybkie - 11.00 1000 m, M (Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski)

 

sobota, 24 lutego

Bobsleje - 01.30 czwórki - 1. i 2. ślizg (Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski, Łukasz Miedzik,

Grzegorz Kossakowski, rezerwowy: Arnold Zdebiak)

Snowboard - 04.00 slalom gigant równoległy, K (ew. Aleksandra Król, Weronika Biela,

Karolina Sztokfisz)

slalom gigant równoległy, M (ew. Oskar Kwiatkowski)

Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 wyścig ze startu wspólnego, M (Konrad Niedźwiedzki)

wyścig ze startu wspólnego, K (Luiza Złotkowska, Magdalena Czyszczoń)

 

niedziela, 25 lutego

Bobsleje - 01.30 czwórki - 3. i 4. ślizg (ew. Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski,

Łukasz Miedzik, Grzegorz Kossakowski, rezerwowy: Arnold Zdebiak)

Biegi narciarskie - 07.15 30 km techniką klasyczną, K (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec)

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

  • 1
    RadekChusteczki
    ostatnia aktywność: 14.08.2018
    łączna liczba komentarzy: 7
  • 2
    Slotkakotka
    ostatnia aktywność: 06.03.2018
    łączna liczba komentarzy: 1
  • 4
    AnnaŻ
    ostatnia aktywność: 03.05.2018
    łączna liczba komentarzy: 2
  • 5
    KociaAnia
    ostatnia aktywność: 24.05.2018
    łączna liczba komentarzy: 26