nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 03.02.2018 15:00

Czas zrobi swoje

W klasie jest chłopak, w którym kocham się od zeszłego roku. W tym roku byliśmy nawet parą, ale on zerwał ze mną, bo za bardzo nie rozmawialiśmy ze sobą. Ja jednak ciągle coś do niego czuję i nie potrafię zakochać się w kimś innym, bo nie mogą sobie wyobrazić kogoś innego obok mnie, choć wiem, że u niego już nie mam szans. Chciałabym rozpocząć inne życie i znaleźć w sercu miejsce na kogoś innego. Zaczęłam więc z przyjaciółkami wymyślać jak najgorsze rzeczy w nim, ale to nie pomaga i to nie jest sprawiedliwe. Nastolatka

Metoda, którą wymyśliłyście z koleżankami jest faktycznie niesprawiedliwa, ale też okrutna i zła. Przestańcie. Wasze chodzenie nie miało sensu, bo co to za para, która nie ma ze sobą o czym rozmawiać. Rozumiem, że coś do niego czujesz. W Waszym wieku to normalne. Ale nie trzeba od razu być parą! Jest taki etap w dojrzewaniu, że można o kimś marzyć, myśleć o nim, być zauroczonym i na tym koniec. Zakochanie to emocje, które nie zależą od naszej woli. Emocje pojawiają się i znikają. Zapewniam Cię, że pewnego dnia obudzisz się bez tego uczucia Ale to się nie stanie siłą woli. To się samo stanie. Nie ma sensu na siłę szukać innego chłopaka. Owszem, bądź bardzo otwarta na różne kontakty, rozmawiaj z kolegami, żartuj, poznawaj nowe osoby. Często bywa tak, że chłopak siedzi w naszym sercu i blokuje miejsce innym. Chociaż to bardzo męczące, po latach okazuje się, że to jednak nam służyło! Bo jest się za młodym na dojrzałe chodzenie. Rozumiem, jakie to wszystko męczące. Dlatego polecam poczucie humoru, kpinę, radość życia. Nie analizuj tego tak poważnie. Spędzaj czas z koleżankami, ciesz się każdym dniem i spokojnie oczekuj na decyzje swojego serca. Bo ono pewnego dnia wyśle Ci sygnał o innym chłopaku, ale może i tak się zdarzyć, że on nagle coś poczuje.
Myśl optymistycznie, dbaj o swój rozwój, ceń sobie koleżeństwo, przyjaźń, a ukochany się pojawi.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione