nasze media MGN 05/2024

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 25.01.2018 10:15

Dla kogo ten puchar?

W Lidze Narodów UEFA reprezentacja Polski zagra z Portugalią i Włochami.

Po pierwsze, jaki to puchar? Trofeum, jakie prezentuje na zdjęciu prezydent piłkarskiej organizacji UEFA Aleksander Ceferin, to nagroda dla reprezentacji, która zwycięży w Lidze Narodów UEFA. Takie międzynarodowe rozgrywki rozpoczną się w tym roku po raz pierwszy w piłkarskiej historii.

Po drugie, czym różni się piłkarska Liga Narodów od piłkarskich mistrzostw Europy? Mistrzostwa Europy odbywają się co cztery lata i mają charakter turnieju. To najważniejsza impreza piłkarska na naszym kontynencie. Liga Narodów ma w pewnym stopniu zastąpić spotkania towarzyskie i ma charakter (jak sama nazwa wskazuje) ligi.

Po trzecie, jakie są zasady rozgrywek? Liga Narodów została podzielona na cztery dywizje – A, B, C i D. Polska znalazła się w pierwszej, najsilniejszej Dywizji A, która podzielona jest na cztery grupy. Zagramy z Portugalią i Włochami w grupie 3. Faza grupowa potrwa od września do listopada 2018. Zwycięzcy grup Dywizji A awansują do turnieju finałowego. Poza tym sukces w Lidze Narodów pomoże niektórym reprezentacjom w awansie do mistrzostw Europy lub mistrzostw świata.

Dla kogo ten puchar?   Tak wygląda liga (dywizja) A PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..