nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 10.01.2018 11:09

Jasełka na Pasterce o północy

Do wieloletniej tradycji naszej scholi „Promyczki Maryjne” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich i parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Szybowicach należy uświetnianie Pasterki i nocy wigilijnej.

W pięknie udekorowanej świątyni, wśród blasku świec i pięknie ustrojonych oraz oświetlonych choinek, młodzi aktorzy wcielili się w postacie biblijne i wiernie odtworzyli narodziny zbawiciela Jezusa Chrystusa. Zgromadzeni parafianie mieli okazję przenieść się w atmosferę panującą w Betlejem przed ponad dwoma tysiącami lat, a Maryja z Józefem, pasterze, aniołowie i trzej królowie bardzo sugestywnie wprowadzili ich w świat znanych wszystkim wydarzeń. W przedstawieniu rolę Maryi odegrała Patrycja Suszczyńska, a Józefem był Bartłomiej Rajca. Przedstawieniu towarzyszyły pięknie wykonane przez członków scholi kolędy i pastorałki. Zaangażowanie dzieci było ogromne i ukazało ich aktorskie talenty. Przedstawienie zgromadziło wielu parafian, którzy gorąco oklaskiwali młodych wykonawców.

Słowa podziękowania skierowane do uczestników wydarzenia wygłosił ks. Mariusz Budziarek, proboszcz parafii w Szybowicach.

Opiekun scholi: Ryszarda Kuzak

Jasełka na Pasterce o północy   Jasełka na Pasterce o północy   Jasełka na Pasterce o północy  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione