nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 08.01.2018 09:21

Orszak Trzech Króli drugi raz w Drezdenku

W sobotę, 6 stycznia w Drezdenku po raz drugi odbył się Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez parafię Przemienia Pańskiego w Drezdenku.

zobacz galerię

Orszak Trzech Króli, jest przedstawieniem jasełek wystawianych w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w całej Polsce oraz za granicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności.

W naszym mieście orszak rozpoczął się po Mszy św. o godz. 12:15, na której odbyło się wprowadzenie to tegorocznego hasła pt. : "Bóg jest dla wszystkich". Barwnie ubrane dzieci w różnokolorowe stroje i peleryny symbolizowały kontynenty, z których pochodzili mędrcy. W tym roku tworzyły je: ministranci, schola oraz klasa 3c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku. Nie mogło oczywiście zabraknąć, jak podaje tradycja, trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ubrani w piękne, kolorowe szaty wprowadzili zebranych mieszkańców w klimat tamtych czasów. Następnie przewodniczyli orszakowi, w którym nieśli dla Zbawiciela złoto, kadzidło i mirrę. Za nimi szły dzieci w kolorowych płaszczach niosące flagi, gwiazdy betlejemskie oraz kolorowe bannery. Dalej podążali mieszkańcy Drezdenka i przybyli goście, którzy otrzymali śpiewniki, korony, naklejki, a najmłodsi kolorowe balony. Wszyscy radośnie i wspólnotowo śpiewali kolędy idąc ulicami naszego miasta. Orszak był niezwykłym spotkaniem pokoleniowym i wspólnotowym, gromadzącym zarówno dzieci, młodzież, dorosłych jak i osoby starsze na śpiewaniu kolęd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione