nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 11.01.2018 14:58

Historia niebanalna

Książka „Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni”, nad którą „Mały Gość” ma patronat medialny, wygrała w konkursie na najlepszą książkę historyczną roku w kategorii „historia niebanalna”.

O książce:

Jest lato 1944 roku. Wojna trwająca już prawie pięć lat pochłonęła miliony ofiar. Po początkowych zwycięstwach Niemiec, które zajęły całą Europę, zwycięstwo zaczęło powoli przechodzić na stronę aliantów. Armie radzieckie weszły na ziemie polskie i spychając Niemców ku zachodowi zbliżyły się do Wisły. Polacy cierpiący pod okupacją niemiecką z utęsknieniem czekają na wolność. Wielu angażuje się w działania konspiracyjne i walkę partyzancką, inni chcą jedynie przetrwać zawieruchę wojenną. W Warszawie tysiące młodych ludzi oczekuje w napięciu na rozkaz rozpoczęcia powstania. Armia Krajowa chce wyzwolić stolicę tuż przed wkroczeniem wojsk radzieckich.

A Ty? Dołączysz do powstańców, czy wybierzesz trudny los cywila? Nauczysz się konstruować granaty i obsługiwać piata, czy pozostaniesz w swojej kamienicy?

Życie człowieka składa się z decyzji. Czasem są one błahe, niekiedy zaś poważne, niosące nieodwracalne konsekwencje. Z tej książki możesz się dowiedzieć, przed jakimi wyborami stawali młodzi ludzie podczas Powstania Warszawskiego i jak wpływały one na dalsze losy tych osób, doprowadzając czasem nawet do śmierci.

Każda z twoich decyzji będzie zmieniać bieg tej historii i prowadzić do innego jej zakończenia. Wydarzenia, w których będziesz brać udział, miały miejsce w rzeczywistości i przytrafiły się prawdziwym ludziom.

Historia niebanalna   To właśnie Ty jesteś współautorem tej książki. To Ty decydujesz o losie Janka, mało tego, możesz czytać ją wiele razy, bo jest w niej wiele dróg którymi możesz poprowadzić głównego bohatera.

Zdobywasz Panterę czy ukrywasz się w piwnicy ? Budujesz barykadę, czy uczysz się obsługi piata?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..