nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 12.01.2018 15:00

Nieświadoma pomoc

Mam w klasie kolegów, którzy powoli pomagają mi się ośmielić. Myślę, że nie są tego świadomi, ale drobnym dokuczaniem, gadaniem, droczeniem sie, proszeniem o coś ośmielam sie w stosunku do wszystkich chłopaków. Jest wiele sytuacji z udziałem tych kolegów, dzięki którym częściej się uśmiecham, jestem śmielsza, czuję się dowartościowana. Nie wiem, jak im podziękować na koniec roku i nie wiem, jak uda mi sie funkcjonować w nowej szkole, nie chcę, żeby całkowicie zniknęli z mojego życia. Zresztą, mam świetną klasę, koleżanki, przyjaciółkę. Gimnazjalistka, kl. III

Ciesz się, że tak pięknie wszystko się układa. Podejrzewam, że koledzy lubią Cię, są może nawet lekko zauroczeni, ale na tym w tej chwili koniec. Żarty, droczenie się, takie słowne przepychanki to najlepsze, co może się w tym wieku przydarzyć. Wielkim plusem Twojej sytuacji jest to, że masz dobre koleżanki, przyjaciółkę i dobrych kolegów. Doceniaj to, ciesz się, bo to wielki dar, nie każda dziewczyna tego zaznaje. Jeśli rozejdziecie się do różnych szkół, to tylko od Was zależy, czy będziecie dalej w kontakcie. To naprawdę nie jest problem dla starszej młodzieży. Przecież zbliżacie się od pełnoletniości. Ludzie rozjeżdżają się do różnych miast na studia, ale to nie znaczy, że przyjaźnie się kończą. Są weekendy, są wakacje, jest Internet. A wesołym kolegom szczerze, wesoło podziękujesz pod koniec roku szkolnego, niech się cieszą, że nieświadomie tak Ci pomogli.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione