nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 11.01.2018 14:00

Wybór profilu

Mam problem z wyborem szkoły. Jaki wybrać profil? W miarę lubię chemię, matmę i polski a pozostałe mam 4 i 5, ale średnio je lubię. Najbardziej chciałabym zostać nauczycielką nauczania wczesnoszkolnego. Nie wiem, co na to jest najbardziej potrzebne. Gimnazjalistka, kl. III

Aby zostać nauczycielką nauczania wczesnoszkolnego trzeba ukończyć liceum, a potem studia pedagogiczne, specjalizacja wczesnoszkolna. Pamiętaj, że w tym zawodzie raczej się mało zarabia, ale są inne plusy- czyli ilość godzin do pracy na miejscu, reszta w domu, spory urlop. Praca dla kobiety dobra, szczególnie dla mężatki z dziećmi. Ale skoro lubisz matematykę, jesteś z niej dobra, to pomyśl, czy nie chciałabyś jednak spróbować iść do liceum na profil ścisły i potem, około matury podjąć ostateczną decyzję. Marząc o pracy nauczycielki musisz odnaleźć w sobie energię, pewność siebie, by pociągnąć za sobą dzieciaki, by pomóc im się rozwijać. Trzeba lubić dzieci, dogadywać się z nimi. W nauczaniu wczesnoszkolnym przydają się talenty plastyczne, umiejętność śpiewania, poczucie humoru. Jeśli jesteś pewna tej decyzji, to najlepszy byłby profil humanistyczny. Wszystko zależy od tego, jak mocne jest powołanie do pracy z młodszymi dziećmi.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione