nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 03.01.2018 15:00

Obudzić zamyślonego

Pewnego chłopaka znam od zawsze, nasze rodziny się przyjaźnią. No i od zawsze byłam w nim zauroczona. Ostatnie spotkania pokazały, że łączy nas wiele pasji. Jesienią spotkaliśmy się w jednym liceum. Mam jego numer telefonu, ale wstydzę się coś napisać. On ma swoją klasę, ja swoją, on często bywa zamyślony, jakby nieobecny i nie zauważa mnie na terenie szkoły. Gdy zwrócę na siebie uwagę, to miło się rozmawia. Chciałabym po prostu go lepiej poznać, bo tak naprawdę nigdy nie miałam okazji. Spotkać się, porozmawiać na spokojnie. Ale nie mam pojęcia, jak to zrobić. 16-latka

Sytuacja nie jest zła. Potrzeba tylko dużo cierpliwości i jeszcze więcej modlitwy. Módl się o dobrego chłopak i pytaj cichutko Boga, czy to mógłby być on, ale też powtarzaj "bądź wola Twoja"
Mimo nieśmiałości, staraj sie w szkole jak najczęściej na niego "wpadać"- niby przypadkowo. Przeanalizuj jego podział godzin, miejsca, gdzie ma lekcje i do dzieła. Czasami trzeba będzie przyjść wcześniej, czasami zostać godzinę.
Mimo wielkiej niechęci do portali, to jeśli on ma konto, warto założyć. Ono i tak będzie niezbędne w czasie studiów, bo tylko tak przebiega komunikacja, a to byłoby dobre, by choćby w ten sposób zacząć rozmowy.
Są dwie możliwości:
- albo czujesz, że kiedyś będziecie parą. Wtedy i tak potrzebna jest cierpliwość, bo im dłużej się taka relacja rozwija, tym jest trwalsza. A teraz powolutku, metodą małych kroków staraj się go często widywać, uśmiechać się najpiękniej, spoglądać na niego, czasami o jakieś drobiazgi pytać
- albo Bóg zajął Twoje serce i umysł tym chłopakiem tylko na jakiś czas. Wtedy po prostu pewnego dnia poczujesz, że go lubisz, ale nic więcej, natomiast inny chłopak wyda się bardzo interesujący.
Wniosek
Cierpliwość, modlitwa i to bardzo ufna, do tego drobne działania. Bo mowa ciała przekazuje więcej informacji niż słowa, więc uśmiechy, spojrzenia. Ale też próbuj o coś zapytać, a potem pokaż, że pamiętasz o jego sprawach - że miał klasówkę, że miał jakiś sukces. No i gdy rodziny się spotkają, to wykorzystaj okazję, pytaj o jego pasje, plany, cele, marzenia. Nawiązuj do wspólnych szkolnych doświadczeń. Może podpowiedz rodzicom, że czas, by Wasze rodziny się spotkały w czasie świątecznym?

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione