nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 22.12.2017 15:00

Nadmiar uczuć

Kocham dwóch chłopaków. Jeden jest moim chłopakiem a drugi najlepszym przyjacielem. Nie wiem co zrobić. Czy wyznać przyjacielowi miłość czy najpierw powiedzieć chłopakowi. 12-latka

Owszem, w tym wieku zdarza się takie coś, że niby kocha się dwóch. Ale to nie jest miłość. To lubienie, zauroczenie, przyjaźń. Nikomu nie musisz niczego wyznawać. Bo to zadanie bardziej dla chłopaków. Ale ponieważ obowiązuje szczerość, to temu, z którym chodzisz warto by powiedzieć, że owszem, jest dla Ciebie ważny, wydaje Ci się, że go kochasz, ale to samo czujesz wobec swojego przyjaciela. Podejrzewam, że Twój chłopak nie będzie tym zachwycony. Zobaczysz jak się zachowa. Może zerwać, bo i tak w Waszym wieku chodzenie nigdy nie trwa długo.
Ciesz się, że masz przyjaciela. Ciesz się, że odczuwasz nie tylko przyjaźń, ale jeszcze coś. I na tym koniec. Bo gdy się kocha dwóch, to w zasadzie nie kocha się prawdziwie żadnego. Spędzajcie wesoło czas, zachowujcie się odpowiednio do wieku, nie naśladujcie starszą młodzież. Bo Wasz wiek jest piękny, chociaż to początki trudnego czasu dojrzewania.
Wniosek:
Ja bym przyjacielowi o miłości nie mówiła, ale swoim zachowaniem pokazywała, że bardzo go lubię, że jest dla mnie ważny. No i spędzałabym tyle czasu, ile to możliwe. Natomiast chłopakowi trzeba powiedzieć prawdę, że chociaż go kochasz, to tak samo kochasz innego. Niech on pomyśli, co z tym zrobić.
Nie podchodźcie do tematu zbyt poważnie, bo na to dopiero przyjdzie czas. Teraz dbajcie o naukę, o swój rozwój, o przeżywanie radości, dużą ilość żartów i śmiechu.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione