nasze media Najnowszy numer MGN 02/2021
dodane 15.12.2017 15:00

Uwaga na wypalenie

Od jakiegoś czasu czuję się dziwnie. Coś na zasadzie doła, ale o większej skali chyba. Jestem osobą energetyczną, optymistyczna. Często podkoęlorowuje rzeczywistość, oszukuje i innych i siebie. Że właściwie to wszystko jest super. Pracuje naprawdę ciężko, nieraz wręcz padam po całym dniu, ale za każdym razem łapie si na myśli, że to za mało. Powinnam pracować mocniej, dłużej, żeby coś osiągnąć. Chcę myśleć, że nic mnie nie złamie. Gimnazjalistka

Uwaga na wypalenie! Dziewczynki i z natury i z wychowania są ambitne, lubią perfekcjonizm, nie przyjmują porażek, nie uznają słabości, a wreszcie stają się wręcz pracoholiczkami i nagle dochodzą do ściany. Dlatego dzisiaj i jutro planuj zmiany i to poważne. Nie musisz być najlepsza ze wszystkiego.
Wybieraj to, co będzie potrzebne, a resztę trochę kombinuj na zasadzie minimum wysiłku a dobry efekt. Prymuski, osoby z najwyższą średnią często popadają w depresję, a równie złe jest to, że po maturze nie mają pojęcia, co chcą robić. Potrafią zbierać dobre oceny, ale to nie przetwarza się na wiedzę, która nagle okazuje się malutka. Bo prymusi mają opanowane wymagania różnych nauczycieli, rzeczywistość swojej szkoły. Bywa, że wcale dobrze nie zdają matury, bywa, że nie radzą sobie na studiach. Bywa, że leniwi i zabawowi chłopcy budzą się pod koniec liceum. Są pełni sił, są zadowoleni z życia, wreszcie trochę przysiadają i osiągają świetne efekty. Przestań stawiać przed sobą tak wielkie wymagania. Człowiek nie jest maszyną. Indianie mawiali, że cięciwa łuku nie może być cały czas napięta. Kto o tym zapomina, temu cięciwa pęknie. Więc zmień to dla swojego dobra. Uwierz w siebie, w swoją wartość. Jeśli coś Ci nie wyjdzie, jeśli coś zawalisz, to wcale nie będziesz gorszą osobą. "Taka jaka jestem, jestem fajna, nie muszę być idealna" śpiewa Arka Noego. Autor tekstu ma sporo córek, wie, jakie mają problemy z perfekcjonizmem. Uważaj na pychę. Bo często za nadmiarem ambicji kryje się pycha, bardzo podstępna cecha, która wykańcza psychicznie. Umiejętność przyjmowania porażek jest w życiu bardzo potrzebne!

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione