nasze media Najnowszy numer MGN 02/2021
dodane 09.12.2017 15:00

Lepsza czy gorsza?

Nieustannie sie porównuję do innych. I to nie chodzi już o oceny. Moim marzeniem jest zostać piosenkarką i o ile kilka lat temu było to tylko niewinne marzenie małej dziewczynki, teraz jest to już coraz poważniejsze. Zaczyna być celem, który chcę tak osiągnąć, że.. no właśnie, mało nie pęknę. Przeglądając portale znajduję mnóstwo cudownych muzyków, zespołów. I w większości są niewiele starsi lub w moim wieku. Wiem, ze w tej branży należy startować szybko. I czasami myślę, że jestem o wiele gorsza. Chcę być taka jak oni. Raz wierzę, że to możliwe, raz mam doła. 15-latka

Specjalista jasno wyjaśnił, że dziewczynka nigdy nie dojrzeje, jeśli nie przestanie się porównywać. Porównywanie się do innych ludzi jest oznaką totalnego braku dojrzałości. W Twoim wieku jest to jeszcze naturalne, ale powoli powinnaś poczuć swoją moc, swoje atuty. Twoje marzenie. Hm, spojrzyj na nie rozsądnie. Co robisz, by je spełnić? Jak u Ciebie z kształceniem muzycznym?
Niesamowita ilość utalentowanych młodych ludzi pokazuje Ci, że stanowicie wielką, wielka gromadę. Tylko bardzo mała garstka zaistnieje z branży muzycznej. Która jest bardzo kapryśna i bardzo zmienna. Niekoniecznie przebiją się najlepsi. Raczej jest to suma talentu, pracowitości, szczęścia. Odpowiedz sobie na pytanie, czy robisz wszystko, by marzenie spełnić, czyli czy się kształcisz muzycznie i jak konkretnie. Czy fachowcy Cię słyszeli, ocenili, doradzili? Czy pilnujesz nauki, bo teraz musisz dojść do matury, a potem zacząć studia, może właśnie muzykę rozrywkową? To daje mocny fundament i w przyszłości pozwala pracować. Uważaj, byś snując piękne marzenia, nie dołowała się tym, że jakieś nastolatki już robią karierę. Każdy idzie swoją drogą. Pamiętam, jak Natalia Kukulska śpiewała jako dziewczynka. Potem ojciec przypilnował, by nastąpiła spora przerwa i by wróciła do branży już wykształcona, ukształtowana. Snuj marzenia, dąż do ich realizacji,a le też ciesz się tym, co masz, co jest tu i teraz.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione