nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 01.12.2017 16:00

Ostra reakcja

U nas w klasie chłopcy bardzo często przeklinają. Nazywają nas brzydko, wulgarnymi słowami. Powiedziałabym im, co myślę o takim zachowaniu, ale boję się, że odpowiedzą przekleństwami albo mnie wyśmieją. Ta sytuacja trwa już trzeci rok! Nastolatka z VI klasy.

Jeśli chłopcy używają wulgaryzmów, to machnij na to ręką, czasami skomentuj krótko, że mają bardzo ubogie słownictwo, znają zaledwie kilka słów i tymi słowami nazywają wszystko. Nie oburzaj się, tylko raczej kpiąco uśmiechaj, śmiej się z ich ubogiego słownictwa.

Ale zupełnie czymś innym jest, jeśli chłopcy do Was bezpośrednio używają wulgarnych wyrazów. Trzeba się stanowczo sprzeciwić. To jest już agresja słowna, to jest obraza, do której nie mają prawa, bo to przestępstwo. Oni są ciągle dziećmi i za nich odpowiadają rodzice, a o Wasze prawa też powinni dbać rodzice. Ale możecie najpierw same spróbować ostro się sprzeciwić. Idziecie do wychowawczyni i mówicie, że prosicie o pomoc, by uświadomiła chłopakom, że od dzisiaj, natychmiast żadna dziewczyna nie zostanie obrażona. Jeśli usłyszycie pod swoim adresem wulgaryzm, to informujcie rodziców, może Straż Miejską, rzecznika praw ucznia itd. Żeby nie robić wielkiej awantury, to po kolei- najpierw prosicie wychowawczynię i czekacie. Potem informujcie rodziców, dyrekcję, pedagoga. Rodzice powinni żądać by to się skończyło. Gdyby to nie pomogło, prosicie o pomoc kolejne instancje. Chłopcy powinni zrozumieć, że nie są bezkarni, że nie wszystko im wolno, że w społeczeństwie obowiązują normy.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione