nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 30.11.2017 16:00

Odpuść

Jestem zauroczona w chłopaku młodszym o 2 lata. Znamy się od podstawówki. Teraz i wtedy nie mówił mi ,,cześć ". Staram się być zawsze w jego pobliżu na przerwach, czasem zapytam, gdzie jest moja siostra, kiedy kończy lekcje. Chcę dodać mu pewności. Ostatnio zauważyłam, że chyba mnie unika, gdy do niego mówię, nie patrzy się mi w oczy. Boję się, że to wszystko go irytuje i nie jest mną zainteresowany. Obawiam się też, że różnica wieku jest jednak duża. Czasem myślę, że to nie czas na jakieś miłości, muszę skupić się na egzaminie gimnazjalisty. Chcę mu wysyłać ,, przypadkowego" SMS-a, by miał mój numer. Ale nie wiem czy to dobry pomysł, czy warto. 15-latka

Masz rację, że 2 lata różnicy w tej chwili to bardzo dużo. Bo chłopcy są od Was opóźnieni o mniej więcej dwa lata, a do tego faktyczna różnica, czyli jakby 4 lata młodszy. On by żadnego związku teraz nie wytrzymał. Każda kpina rówieśników by go wykańczała. A przecież wiesz, że zauroczenie zawsze wywołuje żartobliwe lub lekko złośliwe komentarze.
Możliwe, że mu się nawet podobasz, że o Tobie nawet myśli, ale niczego teraz nie udźwignie. Owszem, mogłabyś mu wysłać jakiegoś sympatycznego i tylko koleżeńskiego SMS-a, ale tylko jednego i bez nadziei, że coś z tego będzie. Nie teraz. Nie powinnaś mu teraz robić chaosu. Zresztą, Ty lepiej wiesz, jakie są u Was w szkole zwyczaje w tym temacie. Ale nawet jeśli jakieś pary powstają, to ten chłopak jeszcze nie jest na to gotowy.
Nie o to chodzi, że Ty masz się tylko uczyć i o uczuciach nawet nie myśleć. Przecież zakochanie to emocje, nie można ich planować, same nas dopadają. Ale mamy też rozsądek, poczucie humoru i w ten sposób warto lekko przydusić te emocje. Jeśli chłopak nie ma ochoty albo tylko gotowości, to na siłę go nie zmusisz. Podejdź do tej sprawy inaczej. Już wiesz, jaki to niepokój, ale też miłe odczucie. Teraz jest czas na marzenia. Myśl o tym, jaki on jest, bo to może już być wskazówka, że tego typu koledzy będą na Tobie robili wrażenie.
Owszem, masz się uczyć, rzetelnie i uczciwie, ale jednocześnie snuj marzenia, czytaj powieści dla dziewczyn, głównie polskich autorek. Polecam szczególnie Musierowicz, a jeśli nie, jest wiele innych, bibliotekarki podpowiedzą.
To Twój czas na dbanie o swój szeroko rozumiany rozwój. Byś była mądra, wysportowana, zadbana. Można z koleżankami śmiać się z tego, że uczucia już Was atakują, że różni koledzy Wam się podobają. Jest czas zauroczenia, marzenia, cierpienia z powodu niespełnienia. Ale potem przyjdzie czas spełnienia.
Gdy w liceum poznasz wielu nowych kolegów, on będzie w zupełnie innej sytuacji. Ty będziesz pełnoletnia, pójdziesz z rówieśnikami na różne imprezy, a jemu nie będzie wolno.
Za 8, 10 lat ta różnica wieku zniknie, ale teraz jest, więc odpuść. Ale temat niech tkwi w Twoim sercu, w myślach, marzeniach.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..