nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 27.11.2017 16:00

Różne wspólnoty

Od ponad 4 lat chodzę na Dzieci Maryi, ale na nie zaczęły od jakiegoś czasu chodzić małe dziewczynki i przez dłuższą część spotkania się bawimy. Chciałam zacząć chodzić na oazę, ale gdy spytałam się mamy, powiedziała mi, że mam wybrać jedną z tych grup, a ja chciałabym należeć do obu tych grup. Jak przekonać mamę? 13 latka.

Każda parafia ma swoje tradycje. Pomyśl, jak jest u Was, opowiedz mamie, ile innych dziewczyn należy do obu grup. Zorientuj się, zwróć mamie uwagę szczególnie na te dziewczyny, o których mama ma dobre zdanie.
Mówi się, że życie chrześcijan to ma być właśnie życie we wspólnotach. Już zaliczyłaś pierwszą wspólnotę, ale powoli z niej wyrastasz. Ale do samego ślubu można należeć do wspólnoty Dzieci Maryi. Nie wiem, jak jest u Was, ale w mojej parafii solidne marianki miały zawsze piękne pożegnanie ze wspólnota Dzieci Maryi w czasie ślubu. Ta wspólnota to głównie służba w kościele podczas różnych uroczystości. Starsze dziewczyny są bardzo potrzebne, by wprowadzały młodsze. Ale spotkania już są dla Ciebie zbyt dziecinne Oaza ma zupełnie inne zadanie. Oazowicze nie służą podczas mszy i nabożeństw, oazowicze pogłębiają bardzo swoją duchowośći przede wszystkim mają bardzo ciekawe i bardzo wartościowe turnusy wakacyjne i dni skupienia. To sprawdzony i piękny ruch. Zupełnie coś innego niż wspólnota Dzieci Maryi. Powiedz mamie, że bardzo Ci zależy na oazie, bo chcesz wieczdzieć więcej, chcesz się tylko uczyć w szkole nowych przedmiotów, ale też rozwijać się religijnie. Oaza ma specjalny program dostosowany dla młodzież. W Dzieciach Maryi już raczej pomagasz i uczysz młodsze, a sama sie nie uczysz.
Obiecaj mamie, że będziesz pilnowała nauki, uważaj, by oceny były dobre, poproś, by chociaż na próbę pozwoliła Ci chodzić. Przecież dzięki tym wspólnotom będziesz miała dobrze zajęty czas.
Tyle na dzisiaj, powodzenia. Wypisz sobie w punktach i próbuj spokojnie mamę prosić. Możesz o pomoc poprosić księdza, może mamę przekona?

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..