nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 23.11.2017 16:00

Jak nawiązać kontakt?

Od pewnego czasu chodzę na basen. Mam wrażenie, że jedna z koleżanek to chyba miła dziewczyna, ale nie mam odwagi do niej zagadać. Może mi Pani podać, jak to zrobić, bo ona na mnie spogląda, ja na nią, ale chyba obie jesteśmy nieśmiałe. 12-latka

Na najbliższych zajęciach na basenie podejdź do tej dziewczyny , podaj swoje imię, zapytaj, jak się nazywa, ile ma lat. Potem zapytaj, czy jest zadowolona z zajęć. Powiedz, jak długo chodzisz na basen, zapytaj, do jakiej szkoły, klasy chodzi. Tematy rozmów powinny się same znaleźć, ale zawsze można o sprawach basenu, suszeniu włosów, pochwalenia, że ma coś fajnego, zapytać, gdzie to kupione. Jeśli macie jakieś baseny do odrobienia, to może umów się z nią na jakąś sobotę. Będziecie razem odrabiały, jeśli nie teraz, to kiedyś. Zapytaj, gdzie mieszka, kto ją wozi.
Nie kontroluj za bardzo tego, co mówisz. Trzeba być trochę spontanicznym, nie martwić się, kto jak coś przyjmie. Rozmowa powinna sama się toczyć. Zawsze znajdą się wspólne tematy typu lekcje, przedmioty, może znajdziecie wspólnych znajomych. Może wymienicie się adresami mailowymi lub numerami telefonów?

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..