nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 30.09.2017 16:00

Wystarczą marzenia

Jakieś 2 lata temu poznałam pewnego chłopaka i od tamtej pory cały czas o nim myślę. Co prawda nie chodzę z nim już do klasy i nie widuje go, ale mam go w znajomych na Facebooku. Może za wcześnie na miłosne historie. Jednak chłopak ten bardzo mi się podoba. Nie mogę przestać wspominać tego jak wygląda oraz myśleć o tym co teraz robi. Jednocześnie strasznie się wstydzę do niego napisać, a tym bardziej z nim porozmawiać. Czy mam podejmować jakieś kroki, czy o wszystkim zapomnieć? 14-latka

To pewnie pierwszy chłopak, który zrobił takie wrażenie, a serce zabiło mocniej. Ale skoro nie masz odwagi zagadać do niego na fb, to trudno, słuchaj swojego organizmu i zostaw sprawę. Możliwe, że kiedyś się gdzieś spotkacie, może w kolejnej szkole, może na jakiejś imprezie młodzieżowej za jakiś czas. Życie przynosi tyle niespodzianek, a historie miłosne bywają wręcz nieprawdopodobne. Warto poznawać chociaż te rodzinne, dopytywać, jak się poznali rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie.
Ze względu na Twoją nieśmiałość jeszcze przez jakiś czas nie robiłabym nic. Niech on będzie w Twoich marzeniach, ale trudno do niego pisać, jeśli się jednocześnie mocno wstydzisz.
Chociaż jeśli chcesz zrobić chociaż malutki kroczek, to poczekaj do najbliższej okazji i wyślij radosne, koleżeńskie życzenia lub pozdrowienia, bez żadnych wyznań. Niech to będzie wesołe, bez żadnego sygnału, że Ci na nim zależy. Jeśli się nie odważysz, to znak, że tak dla Ciebie lepiej, poza tym zostaną marzenia.
O dobrego chłopaka warto się modlić. Pan Bóg go nie ześle na zasadzie transakcji, ale warto pamiętać, że dobrze jest szukać odpowiedzi na pytanie, jaki jest Boży plan wobec naszego życia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..