nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 18.09.2017 15:45

Rusz do przodu

Rozstałam się z chłopakiem. Mam wrażenie, że nie umiem życzyć teraz innym ludziom dobrze. Wszędzie doszukuję się odpowiedzi na pytania: "Dlaczego oni mają lepiej? Dlaczego u mnie nic się nie zmienia? Dlaczego im się udaje? Dlaczego oni są szczęśliwi? Dlaczego on jest szczęśliwy już z inną?” Mam wrażenie, że wciąż nie umiem byłemu chłopakowi wybaczyć i taka jestem na siebie zła, bo przez to mam wrażenie, że stoję w miejscu. Licealistka

Bywa, że trudno przebaczyć, ale dla Twojego dobra, dla Twojego samopoczucia jest to wręcz konieczne, bo inaczej, jak sama piszesz, tkwisz w miejscu. Brak przebaczenia uderza w osobę, która nie przebacza, ona sama sobie szkodzi. Koniecznie przestań porównywać się z innymi. Wywołujesz przez to zazdrość, czyli kolejne uczucie, które uderza tylko w Ciebie i Ciebie niszczy. Skoro wiesz, że takie podejście jest złe, więc od dzisiaj koniec! Szukaj jak najwięcej okazji do małych radości. Nie wspominaj byłego chłopaka, bo to zamknięty rozdział. Wartość dziewczyny nie leży w tym, czy ma chłopaka. Każdy człowiek jest skarbem, ukochanym Dzieckiem Boga.

Szukaj sobie zajęć. Im więcej tym lepiej. Twoim głównym zadaniem jest nauka, więc jej pilnuj, by nie było zaległości, ale szukaj też różnych innych zajęć, które Cię rozwiną. To może być cokolwiek, byle sprawiało Ci przyjemność. Dbaj o siebie, o swój rozwój, o wygląd, o umiejętności, także te najprostsze. Teraz takie modne jest gotowanie, pieczenie, różne ręcznie robione ozdoby, szukaj czegoś dla siebie. Pamiętaj o ruchu! Jak najwięcej, bo to wyzwala radość. Wyznacz sobie jakieś treningi, np. 20 minut szybkiego marszu po zrobieniu lekcji lub przed zadaniami. Jeśli nie przestaniesz się porównywać do tych, którzy mają lepiej, to staniesz się zgorzkniałą dziewczyną, od której wszyscy będą się odsuwali. Uważaj na to. Pewnie, że wielu ludziom sprawy układają się lepiej. Ale tak samo wielu układają się o wiele, wiele gorzej. I oni też muszą sobie jakoś radzić. Pamiętaj o ludziach żyjących w ciągłym zagrożeniu wojną, głodem, strachem. Żyj aktywnie, pomagaj innym.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..