nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019
dodane 22.08.2017 16:00

Jak odnowić przyjaźń?

Mam problem z moją dawną przyjaciółką. Odeszła z naszej klasy, a teraz wyśmiewa się ze wszystkich. Po jej odejściu okazało się, że ona udawała przyjaźń ze mną, a lubiła mnie tylko dlatego że mam ładne ubrania. Ja naprawdę ją lubiłam i chce odnowić przyjaźń. Co zrobić? Nastolatka

Rozumiem, że chcesz odnowić przyjaźń. Ale trzeba by się dowiedzieć, czy ona tego chce. Ale najpierw Ty się zastanów, czy ktoś jeszcze nie rozpuszcza plotek i nie kłamie, że ona tylko udawała przyjaźń. Może ona ma jakieś kłopoty, czegoś zazdrości i dlatego wyśmiewa się z wszystkich. Coś mi się wydaje że za tym śmiechem nie ma radości, tylko jakiś jej żal. Umów się z nią na spotkanie. Powiedz, że brakuje Ci Waszej przyjaźni. Zapytaj, czy coś ją dręczy. Reszta zależy od tego, jak ona zareaguje na Twoją propozycję przyjaźni. Jesteście coraz starsze i fakt, że nie chodzicie do jednej szkoły niczemu nie przeszkadza. Pilnuj, byście podczas tego spotkania nikogo nie obgadywały, nie oskarżały.
Wspominajcie to, co było dobre. Rozmawiajcie o Waszej przyjaźni i zastanawiajcie się wspólnie, co by należało zmienić, co było dobre. Powrót do przyjaźni jest możliwy tylko wtedy, gdy obie strony tego chcą.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione