nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 22.08.2017 16:00

Jak odnowić przyjaźń?

Mam problem z moją dawną przyjaciółką. Odeszła z naszej klasy, a teraz wyśmiewa się ze wszystkich. Po jej odejściu okazało się, że ona udawała przyjaźń ze mną, a lubiła mnie tylko dlatego że mam ładne ubrania. Ja naprawdę ją lubiłam i chce odnowić przyjaźń. Co zrobić? Nastolatka

Rozumiem, że chcesz odnowić przyjaźń. Ale trzeba by się dowiedzieć, czy ona tego chce. Ale najpierw Ty się zastanów, czy ktoś jeszcze nie rozpuszcza plotek i nie kłamie, że ona tylko udawała przyjaźń. Może ona ma jakieś kłopoty, czegoś zazdrości i dlatego wyśmiewa się z wszystkich. Coś mi się wydaje że za tym śmiechem nie ma radości, tylko jakiś jej żal. Umów się z nią na spotkanie. Powiedz, że brakuje Ci Waszej przyjaźni. Zapytaj, czy coś ją dręczy. Reszta zależy od tego, jak ona zareaguje na Twoją propozycję przyjaźni. Jesteście coraz starsze i fakt, że nie chodzicie do jednej szkoły niczemu nie przeszkadza. Pilnuj, byście podczas tego spotkania nikogo nie obgadywały, nie oskarżały.
Wspominajcie to, co było dobre. Rozmawiajcie o Waszej przyjaźni i zastanawiajcie się wspólnie, co by należało zmienić, co było dobre. Powrót do przyjaźni jest możliwy tylko wtedy, gdy obie strony tego chcą.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..