nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

prezydent.pl/p

dodane 26.07.2017 10:01

Prezydent u Skautów Europy

We wtorkowy wieczór Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził harcerzy na obozie harcerskim 7. Drużyny Warszawskiej oraz 1. Drużyny Płońskiej Skautów Europy.

Zwracając się do harcerzy podczas gawędy ogniskowej prezydent wspominał swoje obozy harcerskie jako czas nawiązywania braterskich relacji, zawiązywania przyjaźni, które trwają później przez lata.

Jednocześnie, nawiązując do zbliżającego się 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zaapelował do harcerzy o jak najszersze włączenie się w obchody tego wydarzenia. Wyraził przy tym nadzieję na wspólne świętowanie tej wyjątkowej rocznicy na zlocie wszystkich organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 
 

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele organizacji harcerskich działających na terenie Polski, objętych honorowym protektoratem Prezydenta RP:  Związku Harcerstwa PolskiegoZwiązku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Royal Rangers Polska, Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka”.

Harcerze obecni na spotkaniu przekazali na ręce prezydenta głownię ogniskową wraz z braterskim przesłaniem dla harcerzy, którzy będą uczestniczyć w rozpoczynającym się 29 lipca br. w Kanadzie IX Zjeździe Światowym Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami kraju.

Prezydent u Skautów Europy   Prezydent Andrzej Duda przy obozowym ognisku PAP/Adam Warżawa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione