nasze media MGN 07/2024
dodane 24.08.2017 17:00

Nowa klasa

Idę do 7 klasy. Moja dawna klasa nie była zbyt fajna, dziewczyny były samolubne i zarozumiałe. W tym roku będziemy mieli łączoną klasę, w sumie około 16 osób, większość chłopaków. Jestem dość nieśmiała, ale tylko w szkole. 7-klasistka

Postaraj się jakoś wyciszyć swoje lęki, bo otoczenie wyczuwa takie coś. Postaraj się myśleć optymistycznie, zacznij już dzisiaj. Czyli myśl o tych 16 osobach, które będą w nowej klasie i o każdym myśl dobrze. Nawet wypisz je sobie jutro na kartce i obok wypisuj zalety. Jak nie wiesz nic o charakterze, to chociaż o wyglądzie. Każdy człowiek ma wady i zalety, wypisz sobie zalety uczniów swojej klasy.
Ciesz się, że w nowym roku szkolnym w Waszej klasie nie będzie już wrednych koleżanek. Chłopcy bywają mniej złośliwi, nie zajmują się aferami, a jeśli nawet dokuczą, to inaczej, na krótko, bez dziewczęcych afer.
Od pierwszego dnia zachowuj się naturalnie. Nie spoglądaj w podłogę, dużo się uśmiechaj, pożyczaj zeszyty, inne rzeczy, czasami czymś poczęstuj, tak ogólnie, ot, paczka paluszków, które wyciągniesz w ręce i niech je, kto chce.
Ponieważ nie jesteś nieśmiała poza szkołą, to teraz masz wielką szansę, by pokazać się inaczej niż dotąd. Jeśli tego nie zrobisz od początku, to przez dwa lata będziesz miała opinię cichej, niewidocznej. Bądź sobą. nie krzykliwa, ale normalna. Mów kolegom cześć, uśmiechaj się do nich, pytaj o drobne sprawy.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..