nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 28.07.2017 16:00

Mama stawia warunki

Mam trzech młodszych braci i mama jest bardzo zajęta, a tato ciągle w pracy. Dzisiaj chciałam z mamą pogadać, ale usłyszałam, że rozmowa będzie, jeśli samodzielnie posprzątam pokój. Nie chcę tego. 11-latka

Rozumiem mamę, że żąda samodzielnego posprzątania pokoju. Mama odpowiada przed Bogiem i światem za wychowanie Ciebie na energiczną, samodzielną kobietę, a nie na rozkapryszoną księżniczkę. Chociaż to złe słowo, bo na przykład angielskie księżniczki były i są bardzo surowo wychowywane. Czy ja źle zrozumiałam, że Ty nie chcesz tego warunku, że wspólny czas będzie, gdy posprzątasz pokój? Nie widzę w tym nic złego. Mam też inny pomysł dla Ciebie. Wiele dziewczyn z pomaga mamie w kuchni w domowych pracach i właśnie wspólna praca to czas na rozmowy! Nie jak małe dziecko, które chce się z mamą bawić. Dorastająca córka razem z mamą pracuje i wtedy rozmawiają. Chyba, że źle zrozumiałam Twój list. Bo napisałaś, że nie chcesz tego. Ale czego? Nie chcesz, by mama stawiała Ci warunki, zadania? Nie chcesz sprzątać? A kto ma sprzątać? Krasnoludki?

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione