nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

Gabriela Szulik

dodane 04.07.2017 16:14

Selfie dla Maryi

Z nadesłanych zdjęć powstanie wizerunek Matki Bożej z Jasnej Góry. To kolejny pomysł ojców paulinów w roku 300. rocznicy koronacji obrazu.

Czytelnicy „Małego Gościa” już w zeszłym roku podczas Adwentu uczestniczyli z tej okazji w Roratach „W Domu Królowej”. Poznawali historię miejsca, gdzie Maryja króluje już od ponad 600 lat. A przedtem, w październiku w czasie nabożeństw różańcowych tworzyli żywą koronę dla Matki Bożej nadsyłając na Jasną Górę swoje zdjęcia i dary duchowe. W ten sposób stali się żywymi diamentami w Jej koronie.

Teraz trwa kolejna akcja. Każdy może przysłać swoje selfie. Powstanie z nich ogromna mozaika – Wizerunek Maryi. Zostanie on umieszczony na jasnogórskich wałach. Do selfie tez trzeba dołączyć swój dar duchowy dla Matki Najświętszej. Samo zdjęcie nie miałoby sensu. – Może jest coś, o czym wiesz, że się Bogu nie podoba – mówi o. Tomasz Tlałka, paulin, jeden z organizatorów. – Podejmij próbę. Może to nałóg, przyzwyczajenie, które bardzo trudno Ci porzucić. Codzienne duchowe dary (różaniec, czytanie Pisma Św., modlitwa, codzienne małe zwycięstwa) składają się na coś wielkiego, pięknego, wielki kosz duchowych diamentów dla Maryi,

Wizerunek powstały z selfie zobaczą wszyscy, którzy 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej będą uczestniczyć w głównych uroczystościach jubileuszowych. A po 26 sierpnia pojawi się on też w internecie na stronie http://mozaika.koronamaryi.pl Każdy więc będzie mógł się odnaleźć w Obliczu Maryi.

Do wykonania Wizerunku potrzebnych jest ok. 50 tysięcy zdjęć. Zdjęcia zbierane są do 15 sierpnia.

Formularz do wysyłania zdjęć i duchowych darów znajduje się na stronie www.koronamaryi.pl/dolacz/selfie/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione