nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021
dodane 21.07.2017 16:00

Poszerzać krąg

Jesteśmy nierozłączne szczególnie w ciągu roku szkolnego. Ona oprócz mnie ma jeszcze jedną przyjaciółkę z innej miejscowości. Ja mam tylko ją. Zaczynają się wakacje i one będą się coraz częściej spotykały beze mnie tak jak rok temu. Jeździły po galeriach, do kina albo spały u siebie i boję się że moja przyjaciółka mnie zostawi i przez całe wakacje będę sama, a bardzo mi na niej zależy. 15- latka

Przede wszystkim niczego się nie bój, bo lęk paraliżuje. Uprzedź sprawę i zapraszaj je obie, sama wychodź z inicjatywą. Ty coś zorganizuj, pomyśl dobrze. Nie myśl o tym, by one się nie spotykały, tylko zapraszaj obie, nawet jeśli nie przepadasz za tamtą.
Jednocześnie rozglądaj sie uważnie, by spotykać się też z innymi dziewczynami. To nie musi być wielka przyjaźń, ale po prostu koleżeństwo. Wyruszcie razem na rowerach, może coś innego, nie wiem.
Bo jeśli będziesz sama w domu, to będziesz coraz smutniejsza. Pamiętam, że gdy tak mi się zdarzyło kilka razy, to brałam rower, wymyślałam trasy, wracałam radosna, a potem problemy się rozwiązywały, bo do radosnej osoby inni lgną.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione