nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021
dodane 15.07.2017 16:00

Rozbijanie koleżeństwa

Na początku roku szkolnego bardzo kolegowałam się z przyjaciółką, ale potem przyszła inna, o której wiadomo, że rozbiła już więcej koleżeństw. Kiedy jakiś czas byłam chora to po powrocie do szkoły stwierdziłam że moja najlepsza koleżanka przyjaźni się z tą, rozbijającą koleżeństwa. Kiedy jej się zapytałam dlaczego to się tylko zaśmiała i odeszła. Kiedy tamta była nieobecna to wszystko było w porządku, jak przedtem. Teraz znów powróciła i jest to straszne. Czuję się odrzucona i powiedziałam o tym tylko dziewczynom z klasy , ponieważ boję się o tym powiedzieć rodzicom. Odrzucona szóstoklasistka.

Przede wszystkim bardzo Ci współczuję, że masz koleżankę o tak słabym charakterze, która daje sobą manipulować. Nie jest dobrą przyjaciółką, już wiesz, że nie bardzo możesz na nią liczyć.
W tej sprawie nie można się poskarżyć dorosłym, bo przecież nikogo do przyjaźni nie można zmusić. Rodzicom możesz się wyżalić, oni będą Ci współczuli, bo kochają Cię ogromnie, ale przyjaciółki nie zmuszą do niczego. Najbliższe tygodnie spędź w miarę wesoło, ale z innymi dziewczynami. Nawet jeśli będziesz się źle czuła, to ukryj ten fakt, śmiej się z innymi, nie stój z boku, podchodź do różnych dziewczyn i nie skarż się więcej.
Jeśli tylko jest taka możliwość, to w czasie wakacji spotykaj się z różnymi koleżankami. Jeśli możesz, to sama organizuj jakieś wyjścia, wycieczki rowerowe, spacery, spotkania, zapraszaj do siebie. Bo wchodzicie już w wiek, że nie powinniście trzymać się tylko we dwie. Starsze dziewczyny powinny tworzyć grupki. I nic złego w tym, że raz lepiej dogadujesz się z jedną, innego dnia z drugą, że z trzecią dobrze się pośmiać, a z czwartą dobrze się uczy itd. Czasami któraś będzie Cię denerwowała, bo nikt nie jest idealny, ale nagle Ci przejdzie i znowu się zbliżycie
Swojej przyjaciółce powiedz, że dziwisz się, że tak łatwo daje sobą kierować. Ale to jej życie, jej wybory. Nie gniewaj się na nią, ale już wiesz, że jest właśnie taka chwiejna, więc głęboka przyjaźń nigdy Was nie połączy.
Natomiast tej, która niszczy koleżeństwo trzeba się w końcu sprzeciwić. Po prostu, gdy ona zacznie się zbliżać do kolejnej dziewczyny, ta nie powinna być posłuszna. No, ale przecież nikt nikogo nie zmusza na siłę, po prostu dziewczyny jej ulegają.
Budując paczkę zgranych przyjaciółek nie narzekaj na tę niemiłą dziewczynę. Po prostu Wy się dobrze bawcie, bądźcie energiczne i radosne. Wtedy inne dziewczyny będą do Was lgnąć.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione