nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 06.07.2017 16:00

Odpowiedzialność i dojrzałość

Uczę się bardzo dobrze, lubię szczególnie matematykę, ale potrzebuję przymusu i kontroli. Niestety, nauczycielka matematyki nie sprawdza zadań domowych, więc przestałem je odrabiać. No i już kilka razy wpadłem, bo były z tego kartkówki. Jestem na siebie zły, ale lenistwo zwycięża. 16-latek

Nauczycielka ma inny system sprawdzania pracy domowej uczniów, więc zmień podejście.

Samodzielna praca, nie pod przymusem, to dowód dojrzałości. Okazało się, że jesteś jeszcze dzieciakiem, że daleko Ci do dojrzałości, do studiowania. Pomyśl, że zachowując się tak dziecinnie, że bez bacika nie pracujesz, nie budujesz fundamentów pod swoją przyszłość. W naukach ścisłych nie można mieć braków. Bo one zawsze w którymś momencie wyjdą na jaw.
Jeśli zmienisz swoje zachowanie, to sam sobie udowodnisz, że stajesz się odpowiedzialny i dojrzały! Oceny są ważne, ale jeszcze ważniejsze jest podejście do nauki. W swojej ulubionej matematyce nie rób żadnych uników. Bo konsekwencje poniesiesz Ty i nie będziesz mógł winić nauczycielki. Ona ma taką metodę jaką ma, ale Ty jesteś mądry, Ty odpowiadasz za swoją wiedzę.
Nie chodzi o oceny, tylko o umiejętności, wiedzę, Twoją przyszłość. No właśnie- Twoja przyszłość w Twoich rękach.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione