nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 04.07.2017 16:00

Obecność rodziców

Moi rodzice przychodzą do szkoły muzycznej na różne uroczystości i siedzą wtedy na widowni. Coraz bardziej mnie to peszy i denerwuje. Nie pełnią żadnej funkcji w Radzie Rodziców. Gdy przychodzą do mojej szkoły, nie przeszkadza mi to, bo nie są jedyni. Szkoła muzyczna to duża rozpiętość wieku, z mojego poziomu rodzice nie przychodzą. 13-latek

Pomyśl, że albo rodzice przyjdą w tym roku ostatni raz na uroczystość zakończenia roku, albo już w tym roku spokojnie im wyjaśnisz, że w szkole muzycznej tylko do młodszych przychodzą rodzice, a Ty jesteś w grupie, gdzie przeważają starsi, więc się czujesz jak dzieciak, gdy są na widowni.
Dobry sposób to właśnie szukanie rady u rodziców. Wystarczy delikatnie powiedzieć, że czujesz się "obciachowo", gdy oni przychodzą, bo w Twojej grupie jest sporo starszych, a tam już są inne zwyczaje, rodzice nie przychodzą. Zapytaj, czy chcą po raz ostatni przyjść, czy już zrezygnują. Jak typowy chłopak bywasz ambitny i nie chcesz robić wrażenia dziecinnego. Jestem pewna, że rodzice to zrozumieją, tym bardziej, gdy podkreślisz, że w szkole cieszy Cię ich obecność na widowni.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione