nasze media Najnowszy numer MGN 07/2019
dodane 03.07.2017 16:00

Kto tu rządzi?

Niedawno dostałam telefon i teraz trudno mi się z nim rozstać. Boję się że, jestem uzależniona, a chcę wartościowo spędzać czas. Co mam robić? Nastolatka

Tylko Ty decydujesz, czy wartościowo spędzasz czas. Telefon może nawet w tym pomóc, bo sprawdzisz, jakie imprezy kulturalne odbywają się w okolicy, sprawdzisz informacje o zabytkach, trasach rowerowych, szlakach turystycznych. Naucz się mądrze korzystać z telefonu. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz niewolnikiem telefonu, czy też on będzie Ci służył. Sama ustal zasady i postanów:
- do czego telefon jest Ci potrzebny, bo to on ma Ci służyć, a nie Ty jemu
- kontroluj czas i po prostu odkładaj lub proś rodziców, by go zabierali
- kontroluj, jak go wykorzystujesz i ustal sama dla siebie zasady, by nie przypominać nastolatek, które gubią radość życia siedząc cały czas z telefonem w ręce.
Wierzę, że początkowy zachwyt minie, opanujesz wszystkie możliwości, a potem będziesz żyła pełnią życia, a nie z nosem przy ekranie
Ty sobą rządzisz, tylko Ty wydajesz rozkazy. No to rozkazuj.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 12.08.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 24.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 111
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione