nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021
dodane 02.07.2017 16:00

Obawy przed nową klasą

Boję się nowej klasy. Najprawdopodobniej nie będzie w niej nikogo z mojej klasy, szkoły. Boję się, że mogą mnie nie zaakceptować, myśleć, że jestem jakaś głupia albo inna. Mam w sumie nawet taki plan. Jak zostanie wywieszona lista klas, to znajdę sobie jakąś osobę, która wygląda na miłą i spróbuję się z nią jakoś zakolegować. Napisze do niej na fb, że będziemy razem w klasie a że ja nikogo nie kojarzę to wpadłam na pomysł żeby z kimś się zapoznać i od samego początku nie być samą. Jednak obawiam się że do klasy trafię z samymi takimi tapeciarzami, których zachowanie pozostawia wiele do życzenia. 16-latka

Każdy boi się nowej klasy, nowych osób. Uwaga- głośne tapeciary mogą być skrzywdzonymi i wrażliwymi dziewczynami, które chowają swoje kompleksy pod tą maską. Dlatego nie odrzucaj ich od razu, spróbuj podejść psychologicznie, poznaj ich zalety. Pomysł, by przed początkiem roku poznać chociaż jedną dziewczynę, napisać, poznać się jest świetny. Ale ważne, byście obie były otwarte na innych. Może będą różne spotkania podczas wakacji, Idź wtedy śmiało, najlepiej z tą nową dziewczyną i pokaż, że masz mocny charakter. Bo niektórzy mogą się popisywać paleniem czy piciem i namawiać. Nie wolno wtedy robić przestraszonej miny, tylko z radosnym uśmiechem odmawiać i dodać komentarz: "nie mam kompleksów, nie potrzebuję, nie uznaję.” Nikomu nie musisz się tłumaczyć, bo po prostu robisz to, co chcesz, a nie to, co dyktują inni. Możesz też żartować i ważne by na próbę wyśmiania śmiać się jeszcze bardziej. Na takie propozycje w tym wieku warto być przygotowanym.
Gdy przeczytasz listę, gdy będziesz tych ludzi szukała na portalach, to o każdym myśl pozytywnie. Nie zrażaj się, nie wydawaj powierzchownych opinii.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione