nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 30.06.2017 16:00

Nie wytrzymam

Od zawsze byłam nielubiana w klasie. Nikt nie chciał siedzieć ze mną w ławce, chociaż nie znałam powodu. Wszyscy uważali mię za klasowego "kujona". W 5 klasie zaprzyjaźniłam się z pewną koleżanką z klasy. Ale jesteśmy tak różne, ona się nie uczy, a ja przeciwnie. Nie wytrzymuję już w klasie, gdzie nikt ze mną nie rozmawia. Do tego okazało się, że zostaję w tej samej klasie jeszcze 2 lata. Zagubiona szóstoklasistka

To oczywiste, że źle się czujesz w swojej klasie. Jako bardzo dobra uczennica może jednak zmienisz szkołę? Bo uczennicę z bardzo dobrym świadectwem inne szkoły powinny przyjąć. A w nowym środowisku nikt nie będzie uprzedzony, zaczniesz wszystko od nowa.
Jeśli to nie jest możliwe, odpocznij od klasy w czasie wakacji, a we wrześniu wróć uśmiechnięta i sama podchodź do dziewczyn, witaj się, stawiaj pytania itd. Jeśli zrobią zdumione miny, to się śmiej i mów, że nastąpiła metamorfoza i nie będziesz już z boku klasy.
W Twojej klasie ustalił się zwyczaj, że jesteś sama, funkcjonuje o Tobie krzywdząca opinia. Spróbuj od września zawalczyć o nową pozycję w klasie. To nie jest aż takie trudne. Po prostu pchasz sie do działania i nie przyjmujesz odmowy. Klasa najpierw będzie zdumiona, ale potem uzna, że tak jest ok, o dawnych czasach zapomną. Po prostu na początku musisz przymknąć oko i ucho na różne reakcje i mówić głośno: „idę z wami, gram z wami, czekajcie na mnie itd.”
Przemyśl to sobie. Najlepiej by było już w czasie wakacji spotkać koleżanki, zaproponować rower, piłkę, zaprosić do siebie na wieczór filmowy, na gry planszowe, na wspólne pieczenie, na grilla, cokolwiek.
Wiele osób przy zmianie szkoły zmienia też swoje zachowanie. Ponieważ Wasz rocznik zostaje w budynku, musisz coś zmienić w swoim zachowaniu, trochę zaryzykować, a wtedy i klasa się zmieni. Nie masz nic do stracenia, a wiele do zyskania.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10