nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 27.06.2017 16:00

Zakaz makijażu

Mama nie pozwala mi stosować żadnych kosmetyków upiększających. Ja bym to robiła delikatnie, trochę tuszu, lekki podkład. Jak mamę przekonać? 14- latka

Rozmawiaj spokojnie i ponawiaj prośby. Wyciągaj mamę na wspomnienia, o jakich kosmetykach ona marzyła w Twoim wieku, jakie miała pierwsze kosmetyki. Może babcia, jej mama ma też wspomnienia w tym temacie, spróbuj coś wyciągnąć na ten temat. Bo dla mamy zawsze będziesz dzieckiem, ja to rozumiem i czasami moje dzieci musiały przywoływać zdarzenia sprzed lat, gdy ja byłam nastolatką, bym sobie to przypomniała, tamten punkt widzenia.
Jeśli to nie pomoże, to czekaj cierpliwie, ale jednocześnie stosuj metodę kropli wody drążącej skały. Czyli nieustannie wracaj do tematu, oczywiście bez zanudzania mamy, pamiętając o odpowiednim tonie..

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10