nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022

Gabriela Szulik

dodane 12.06.2017 11:38

Mikołaj najlepszy na świecie

W międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych 18-letni Mikołaj Niczyj z Wrocławia był najlepszy.

Mikołaj pokonał ponad 1200 rywali z 16 krajów. Każdy z nich, w krótkim nagraniu wideo, miał wyjaśnić „Co to znaczy być obywatelem świata?”. Przemówienie nagrane po angielsku Mikołaj wysłał na międzynarodowy konkurs EF Challenge organizowany co roku dla gimnazjalistów i licealistów z całego świata przez Education First – organizatora kursów językowych za granicą.

Mikołaj Niczyj chodzi do IX LO im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu, do klasy z językowej, uczy się angielskiego, francuskiego i czeskiego. Jest wielki fanem koszykówki. W szkolnej telewizji KamooflażTV jest jednym z redaktorów. Chce zostać dziennikarzem sportowym i zwiedzać świat.

Jury konkursu EF Challenge uznało, że spośród ponad tysiąca zgłoszonych, przemowy 19 osób najbardziej przekonywały. Były najlepiej przygotowane i pełne pasji. I to oni zostali nagrodzeni. Pochodzili z Polski, Brazylii, Meksyku, Japonii, Argentyny i Francji

Uczestnicy i ich nauczyciele nagradzani są podróżami, kursami językowymi za granicą i lekcjami angielskiego online. W tym roku zwycięzca w nagrodę pojedzie do Nowego Jorku na Youth Leadership Forum. Jak zdradził Mikołaj w jednym z wywiadów, o wyjeździe do USA marzył od dziecka. Kiedy dowiedział się o EF Challenge, uznał, że to szansa, której nie może zmarnować.

 

Obejrzyj wideo Mikołaja:

http://www.ef.pl/campaign/efchallenge/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione