nasze media MGN 05/2022

dodane 26.06.2018 10:08

Jak zachować się na plaży

Wakacje nad morzem to świetna zabawa. Jeszcze lepsza będzie, gdy swoją zabawą nie zepsujemy zabawy innym.

Na plaży dobrze widać nie tylko morze, ale i poziom naszego wychowania. Może się to wydawać dziwne, no bo co nie tak można zrobić na plaży, gdzie tylko piach, suchy piach... Okazuje się, że nie trzeba się specjalnie wysilać. Dość szybko można się przekonać, że nauki nigdy za wiele. Dlatego kilka cennych wskazówek.

 1. Nie śmiecimy. Dźwigając na plażę wodę, jedzenie, zabawki i inne potrzebne rzeczy, pamiętajmy, że z plaży wychodzimy z tym samym. Zostawiamy jedynie puste opakowania, ale – broń Boże – nie na plaży, tylko w śmietniku. Nikt nie chciałby skaleczyć nogi na puszce po napoju. A leżenie na resztkach frytek czy zapiekanek też do przyjemnych nie należy.

 2. Nie obsypujemy piachem. Biegnąc do morza, uważamy, by piaskiem nie obsypać opalających się ludzi. Nie wolno też deptać po czyichś kocach. A wytrzepując koc, sprawdźmy kierunek wiatru.

 3. Nie tworzymy puszki z sardynkami. Wybierając miejsce na plaży, nie kładziemy swojego koca tuż przy innych plażowiczach. Zostawmy wokół trochę przestrzeni. Przysunąć można się ewentualnie wtedy, gdy poznamy nowych znajomych.

 4. Nie chlapiemy wodą innych. A kiedy ratownicy ustawią zakaz pływania, pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody.

 5. Nie słuchamy głośno muzyki. Nie każdy lubi te same utwory, nie każdy lubi tak samo głośno słuchać muzyki. Dlatego m.in. mądrzy naukowcy wynaleźli słuchawki, żebyśmy w miejscach, gdzie ludzi jest dużo, słuchali tego, co lubimy.

 6. Nie zapominamy o ubraniu. Mowa o tym, kiedy wychodzimy poza plażę, żeby coś zjeść w jakimś bistro czy innej jadłodajni. Nie wypada w takie miejsca wchodzić w stroju kąpielowym. Zawsze trzeba coś na siebie narzucić, chociażby tylko koszulkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione