nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 16.06.2017 16:00

Niepotrzebne lęki

Od jakiegoś czasu media krzyczą o wojnie, morderstwach, korupcji, itp, a ja już tego nie mogę słuchać. Niby wyłączam się gdy słyszę takie wiadomości ale później mi się to śni - staram się wyłączyć czytając, kolorując, grając na komputerze, ale niewiele to daje. Co mam robić??

Przede wszystkim warto do tego podejść logicznie. Media muszą "sprzedać" informację, muszą mieć oglądalność, bo wtedy zarobią na reklamach. A najlepiej sprzedają się złe wiadomości.
Zapewniam Cię, że teraz absolutnie nie jest więcej zła niż kiedyś. Tylko to właśnie media, głównie telewizja, zarabiają na takim obrazie świata. Ja też wychodzę z pokoju, ale nie ze strachu lecz z powodu zniesmaczenia. Dobra jest w świecie o wiele, wiele więcej. Jeśli w tysiącu parafii w Polsce pracują cudowni księża, robią fantastyczne akcje, teraz przygotowują już wakacje, tv tego nie pokaże. Ale niech się znajdzie zły ksiądz, zaraz to pokażą,potem dodatkowy program itd.
Są już gazety, które jawnie kłamią, kompletnie im to nie przeszkadza, bo mają sprzedaż. Tak samo telewizja- ciągle badają oglądalność i dlatego dalej będą głównie takie wiadomości.
Śmiej się z ludzkiej głupoty in   zajmij się czymś wartościowym.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..